Atatürk

7. DÖNEM TOPLU SÖZLEŞME DE GÖSTERMİŞTİR Kİ, YETKİLİ SENDİKANIN MEMURUN HAKKINI ARAYACAK NE BİLGİSİ NE BECERİSİ NE DE AMACI VARDIR. MEMURUN TEK UMUDU, TÜRKİYE KAMU-SEN’DİR

Genel Başkanımız Türkeş Güney, Genel Başkan Yardımcımız Özkan Ulupınar ile birlikte 15.10.2023 tarihinde Antalya Şubelerimizin Yöneticileri ile istişare toplantısı düzenledi.
Genel Başkanımız Türkeş Güney konuşmasında şunları söyledi;
1️⃣Memur ve kamu kamu görevlilerinin 2024-2025 yılları, özlük ve mali haklarını düzenleyen 7.dönem toplu sözleşme, yetkili sendikanın gayreti ve yardımı ile, yapısı itibarıyla kamu bürokratlarından oluşan, kamu işvereninden farklı karar vermesi mümkün olmayan, bu haliyle de 2024-2025 yılları hedef enflasyonun gerisinde zam oranları sonuçlanmıştır.
2️⃣Gerek 7.dönem toplu sözleşme masası, gerekse hakem heyetindeki gelişmeler göz önüne alındığında, yetkili sendikanın, memurun hakkını arayacak, ne bilgisi ne becerisi ne de böyle bir “amacı” vardır.
3️⃣Yetkili sendika mevcudiyetini ve üye sayısını, kamu gücüne yaslanarak, tarafsız olması gerekirken, yetkili sendikanın boyunduruğu altına girmiş, yetkisini, malum sendikanın menfaatleri uğruna kullanan, amir durumundaki devlet memurları kanalı ile sürdürmek, devam ettirmektedir.
4️⃣Maalesef memurlarımız, korku ve endişe ile zorla malum sendikaya üye olmakta, ayrılamamaktadır. Bu durum 7 dönem, 14 senedir, memurun haklarını almasını engellemekte, sorunların toplu sözleşme masasında çözülmesine imkan vermemektedir.
5️⃣Bizler biliyoruz ki; memurun gözü de gönlü de umudu da Türkiye Kamu Sen’de, Türk Büro Sen’dedir. Yetkili; ancak etkisiz ve beceriksizler, kamu gücü ile korku ve zorla üyelerini tutmakta, tutmaya çalışmaktadır.
6️⃣Korkunun ecele faydası yoktur. Toplu sözleşme ve hakem kurulunda memurun hakkını arayamayan, aramayan, umut tacirleri yıkılmaya, yok olmaya mahkumdur. Bu çırpınışlarınız son çırpınışlarınızdır.
7️⃣Türk memuruna da diyeceğimiz şudur; Türk memuru asla hiç bir şart altında korkmaz, korkmamalıdır. Sendikamız üyelerine, malum sendikadan ayrılıp sendikamız saflarına katılan, katılacak olanlara mobbing veya baskı yapacak, amir kılığındaki malum sendika payandalarının “alnını karışlarız” hesabını hukuk önünde sorarız.
8️⃣Memurlarımızın, yetkili, ancak beceriksiz sendika tarafından, toplu sözleşme masasında bırakılan, hakeme sevk edilen bütün sorunlarının takipçisi olacak, çözüme kavuşturulması için mücadele veriyoruz, vereceğiz. Türk memuru endişe etmesin, Türkiye Kamu Sen varsa umut vardır, çare vardır. Bu duygularla tüm memurlarımızı Türkiye Kamu Sen, Türk Büro Sen çatısı altında toplanmaya, birleşmeye davet ediyorum.”

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI