Atatürk

GENEL BAŞKANLAR VE GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİMİZ TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİ GÜNDEMİ İLE TOPLANDI

Yaklaşan Toplu Sözleşme görüşmeleri öncesinde Türkiye Kamu-Sen Yönetim Kurulu ve Sendikalarımızın Genel Başkan Yardımcıları ile Konfederasyonumuzun belirlediği talepler üzerinde istişare ve değerlendirmelerde bulunduk.

Gerçekleştirdiğimiz toplantıda, Türk Büro-Sen Genel Başkanı ve Konfederasyonumuz Toplu Sözleşmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Türkeş Güney, 7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerine ilişkin Türkiye Kamu-Sen Ar-Ge Merkezi’nin yaptığı çalışmalara dair bir sunum gerçekleştirdi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ise toplantıda yaptığı konuşmada bugüne kadar yürütülen toplu sözleşme görüşmelerini değerlendirerek Türkiye Kamu-Sen’in kırmızı çizgilerini ifade etti. Konfederasyonumuzun toplu sözleşme görüşmelerindeki yol haritasının belirlendiği toplantıda aldığımız karar uyarınca; 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine, “Cumhuriyetimizin 100. yılında kamu çalışanlarının yüzünü güldürecek bir toplu sözleşme” söylemi ile katılacak, taleplerimizi “Cumhuriyetimizin ikinci asrında, Türk Yüzyılına yaraşır bir kamu yönetimi ve kamu çalışanı için;

· Liyakat ve ehliyet esaslı, güvenceli istihdama dayalı bir kamu personel sistemi,

· Adil, sade ve kamu çalışanlarının insanca yaşamasına yetecek bir ücret sistemi,

· Etkili, kamu çalışanlarının özel durumlarına uygun, sosyal devlet ilkesiyle bağdaşır bir sosyal yardım sistemi,

· Çalışma hayatıyla dengeli, geleceği güvence altına alan bir sosyal güvenlik sistemi,

· ILO normlarına uygun, katılımcı ve kapsayıcı bir sendika ve toplu pazarlık sistemi başlıkları altında toplu sözleşme masasına taşıyacağız.

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI