Atatürk

YETKİ YOLUNDA, ŞUBE BAŞKANLARIMIZ VE İL TEMSİLCİLERİMİZ İLE ONLİNE 2. GRUP DEĞERLENDİRME TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

Genel Başkanımız Türkeş Güney, Genel Başkan Yardımcılarımız Vedat Ulu, Özkan Ulupınar, Sami Çam, Nebi Yay, Emrah Coşkun ve Özgür Çelikbaş 07.03.2023 online olarak Afyonkarahisar, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak Şube Başkanlarımız ve İl Temsilcilerimiz ile Yetki Süreci istişare toplantısı yaptı.

Genel Başkanımız Türkeş Güney, 3600 ek gösterge, EYT sonrası iş yükü artan SGK çalışanlarının özlük haklarında düzenleme yapılması ve Yardımcı Hizmetler Sınıfı çalışanlarının GİH’e geçirilmesi taleplerimizi yineleyerek, “Hepimizin malumu olan yetkili sendikanın %3, %4 gibi maaş artışlarına imza atması sebebi ile bugün memurlarımızın maaşları neredeyse asgari ücret seviyesine geldi. Memurlarımızın gözünü eşantiyon ile boyamaya çalışan, memuru açlığa ve banka promosyonlarına muhtaç eden sendikalardan kurtaracağız. Bunun yolu da Toplu Sözleşme Masasından geçmektedir. Memurlarımız özlük haklarında iyileştirme istiyorsa, tercihlerini yetkiye en yakın sendika olan Türk Büro-Sen’den yana kullanmalıdır.

Şehirlerimizin tamamında kira fiyatları almış başını gidiyor, memurlarımıza mutlaka kira yardımı yapılmalıdır. Alt kademe memurlarımız ile üst kademe memurlarımızın arasındaki maaş makası iyice açılmıştır. Üst kademe memurlarımıza yapılan zam kadar, alt kademedeki memurlarımız maaş almaktadır. Bu gidişata dur demenin yolu Türk Büro-Sen’i yetkili olarak Toplu Sözleşme masasına oturtmaktır.

Hazırladığımız Kanun Tekliflerimizi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdık. Kanun Tekliflerimiz  ile memurlarımızın özlük haklarında iyileştirme yapılması için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kurumlar bazında gerçekleştirdiğimiz Çalıştaylarımızda Türkiye’nin dört bir yanından üyelerimizin katılımlarıyla, sorunları tespit ederek, çözüm makamlarına iletmeye devam ediyoruz.

Türk Büro-Sen olarak 31 yıllık bilgi birikimimiz ve tecrübemiz ile her daim Türk Memurunun yanında olarak, sorunlarının çözüm kapısı olduk.

5 Mart 2022 tarihli 7. Olağan Genel Kurulumuzda belirttiğimiz üzere; Türk Büro-Sen hizmet kolunda geriden gelen Sendika değil, hizmet kolumuzda nabzı tutan Sendika olacak, dedik. Bugün Türk Büro-Sen, Büro Hizmet kolunda nabzı tutan, gündemi belirleyen ve tüm çalışmaları yakından takip edilen tek Sendikadır. Hizmet kolumuzdaki tüm memurlarımızı yetkiye en yakın Sendika olan Türk Büro-Sen’e davet ediyorum” dedi.

İstişare toplantımız Şube Başkanlarımız ve İl Temsilcilerimizin konuşmaları ile tamamlandı.

 

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI