Atatürk

MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

6 Şubat Pazartesi sabaha karşı 04.17’de yaşanan merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7,4 şiddetindeki depremi büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.
Kahramanmaraş ile birlikte 10’dan fazla ilimizde ve hatta Ortadoğu ve Akdeniz’de de etkili olan depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
Zor ve çetin kış koşullarında sahada olan ekiplerimizin göçük altında kalan vatandaşlarımıza bir an önce ulaşmasını temenni ediyoruz. Güçlü ve büyük bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti’nin yaraları en kısa sürede saracağına yürekten inanıyor, bu zor süreci, millet olarak birbirimize kenetlenerek ve destek olarak manevi anlamda da atlatacağımızdan da kuşku duymuyoruz.
Deprem bölgesinde tüm vatandaşlarımızın sorumluluk bilinci içinde davranması, yetkililerin talimatlarına uyulması, bireysel girişimlerden öteye, Devletimizle koordineli bir biçimde hareket edilmesi, depremin etkilerinin bertaraf edilmesi yolunda en önemli adımlardan birisi olacaktır. Bu bağlamda öncelikle tüm üyelerimizin ve tüm vatandaşlarımızın kan bağışında bulunarak, ortaya çıkacak ihtiyacı karşılama çağrısı yapıyoruz.
Bu önemli aşamada Türkiye Kamu-Sen olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu Devlet yetkililerimizle koordineli olarak yerine getirmeye hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. Bu çerçevede Konfederasyonumuz Başkanlar Kurulu acilen toplanarak, Türkiye Kamu-Sen tarafından deprem bölgesine gerçekleştirilecek yardım ve faaliyetleri koordine etmek üzere bir Deprem Komisyonu oluşturmuştur. Komisyon üyelerimiz;
1. Talip Geylan (Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı)
2. Yücel Kazancıoğlu (Türk Haber-Sen Genel Başkanı)
3. Mustafa Nurullah Albayrak (Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı)
4. Ahmet Demirci (Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı)
5. Zafer Çelik (Türk İmar-Sen Genel Başkanı)
6. Şuayip Deniz Demir (Türk Enerji-Sen Genel Başkanı)
şeklinde teşekkül ettirilmiştir. Bununla birlikte Konfederasyonumuza bağlı sendikaların genel başkanları, yapılacak yardımları tespit ve koordine etmek üzere sendikalarının yönetim kurulu üyeleriyle beraber depremden etkilenen illerimizde görevlendirilmişlerdir. Buna göre;
Talip Geylan; Adana,
Yücel Kazancıoğlu; Malatya-Adıyaman,
Ahmet Demirci, Zafer Çelik; Kahramanmaraş,
Mustafa Nurullah Albayrak; Hatay,
Tuncay Erden; Osmaniye,
Türkeş Güney-Şuayip Deniz Demir; Gaziantep, Kilis,
Nuri Ünal; Şanlıurfa,
Uğur Yıldırım; Diyarbakır illerimizde görevlendirilmiştir.
Kısa süre içerisinde yetkililerden de gerekli izin alındıktan sonra Türkiye Kamu-Sen heyeti bizzat deprem bölgesine intikal edecektir.
Yaşadığımız bu büyük deprem felaketi nedeniyle tüm milletimize ve Devletimize bir kere daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, “Allah bütün milletimizi her türlü afet ve felaketlerden korusun.” diyoruz.
TÜRKİYE KAMU-SEN BAŞKANLAR KURULU

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI