Atatürk

“YETKİ YOLUNDA; 1 TEMSİLCİ 1 SENDİKADIR” TEMALI, TEMSİLCİLERİMİZLE EĞİTİM VE İSTİŞARE TOPLANTIMIZI TAMAMLADIK

Sendikamızın “Yetki Yolunda; 1 Temsilci 1 Sendikadır” temalı Temsilci Eğitim ve İstişare toplantısı 18 Ocak 2023 tarihinde Balıkesir’de gerçekleştirildi.

Toplantımıza Genel Başkanımız Türkeş Güney, Genel Başkan Yardımcılarımız Özkan Ulupınar, Nebi Yay ve Emrah Coşkun, İzmir 1, 2 ve 3 Nolu, Muğla, Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak Şubelerimiz, İl, İlçe ve İşyeri Temsilcilerimiz katıldı.

Genel Başkanımız Türkeş Güney konuşmasında 3600 ek göstergeyle ilgili olarak, “ 1. Dereceye yükselmiş GİH ve THS çalışanlarımızın tamamını 3600 ek gösterge kapsamına aldıracağız. YHS çalışanlarımıza müjdemizi verelim, 2023 yılı içerisinde YHS çalışanlarını GİH Kadrosuna geçirmiş olacağız. Ayrıca sözleşmeli çalışanların kadroya geçişinde biz hiç bir şart aranmadan, tüm sözleşmelilerin tayin haklarıyla birlikte kadroya geçirilmesini istiyoruz. Memurlarımıza verilen giyim ve yemek yardımları ile memur bir simit bir çorap alamıyor. Ekonomik gerçeklere göre bu yardımlar güncellenmelidir. Ayrıca büyükşehirler başta olmak üzere sahil bandındaki kiralar ortalama 7 bin TL civarındadır. Memurlarımızın bu kiraları ödemeleri mümkün değildir. Memurlarımıza acilen kira yardımı verilmelidir. Memurlarımıza yapılan zamlar, vergiler ile geri alınıyor. Zaten enflasyon kadar yapılan zammın hiç bir anlamı yoktur. Vergiler %15 de sabitlenirse, hiç olmazsa memurlarımız bir nebze nefes alırlar” dedi.

Maaş artış oranlarına değinen Genel Başkanımız Türkeş Güney, “ Memurun hakkını toplu sözleşme masasında aramayarak %2 %3 gibi oranlara imza atanlar, bugün memurlarımızı açlığa mahkum etmişlerlerdir. Yüzdelik zam artışları sebebiyle alt memurlarımı ile üst kademe memurlarımız arasındaki maaş uçurumu daha da büyümüştür. Üst kademe memurlarımız, alt kademedeki memurların maaşı kadar zam almaktadır. Bu gidişe dur demek zorundayız. Memurlarımızı bu sefalet zamlarından kurtarmak bizim temel görevimizdir. Tüm memurlarımıza seyyanen ek zam yapılmalı, maaş makası daraltılmalıdır. 2023 yılında memurlarımıza en az yeniden değerleme oranı kadar seyyanen ek zam yapılmalıdır. Bunun yolu da Toplu sözleşme masasında değişiklik yapmaktan geçmektedir. Yetkiye en yakın sendika Türk Büro-Sen’dir ve masada yerini almak zorundadır” dedi.

Toplantımız Genel Başkanımız Türkeş Güney’in “1 Temsilci 1 Sendikadır” ve “2022 – 2025 yılları Stratejik Plan” sunumları ile tamamlandı.

Programın sonunda emekli olan Temsilcimiz İsmail Ülker’e Genel Başkanımız teşekkür plaketi verdi.

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI