Atatürk

TRABZON SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNDE ŞUBE BAŞKAN YARDIMCIMIZ ELVAN USTAOĞLU VE SERVİS ŞEFİNE YAPILAN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI TÜRKEŞ GÜNEY’İN YAZILI BASIN AÇIKLAMASI

Trabzon Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Karadeniz Sosyal Güvenlik Merkezinde görevli Trabzon Şube Başkan Yardımcımız Elvan Ustaoğlu ve Servis Şefi Murat Zengin’e, vatandaş tarafından önce telefonda sözlü daha sonra Müdürlükte fiziki saldırı gerçekleştirilmiştir.

Türkiye’de kamu çalışanlarına yönelik şiddet çözülmesi gereken temel meselelerden biridir. Bugün artık kamu çalışanları can güvenliklerinden yoksun bir şekilde hizmet üretmektedirler. Herkes evine akşam sağ salim gidebileceğinden endişelidir. Şiddet; ağır darp, bıçaklama ve silahlı saldırı gibi ölümle sonuçlanabilecek bir seviyeye çıkmıştır. Kısacası kamu çalışanlarının hayatı her dakika tehlike altındadır. Bunun için şiddete acil çözümler ve ağır yaptırımlar gereklidir. Çünkü şiddet durmak bir yana artarak devam etmesindeki en önemli neden etkin ve caydırıcı tedbirlerin hayata geçmemesidir.

EYT, 3600 ek gösterge gibi düzenlemelerin hayata geçirilmesi ile zor şartlar altında canı pahasına büyük özveri ile çalışan fedakar SGK çalışanlarına karşı yapılan bu elim saldırıyı kınıyor, vatandaşlarımızdan mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan kamu çalışanlarına daha anlayışlı yaklaşmalarını rica ediyoruz.

Çirkin saldırıya maruz kalan Trabzon Şube Başkan Yardımcımız Elvan Ustaoğlu ve Servis Şefi Murat Zengin’e, geçmiş olsun diyor, bu olaylara sebep olanlar hakkında, yetkili makamlar tarafından gerekli işlemlerin yapılmasını ve konunun takipçisi olduğumuzu ifade ediyoruz.

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI