Atatürk

MEMURLARIMIZA SEYYANEN EK ZAM YAPILMALIDIR

Genel kurula Genel Başkanımız Türkeş Güney, Genel Başkan Yardımcılarımız Sami Çam, Emrah Coşkun, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları, Türkiye Kamu-Sen İstanbul İl Temsilcimiz, Ankara 11 Nolu Şube Başkanımız Mustafa Demirhan, İstanbul Şube Başkanlarımız ile Şube Yönetimimiz, Önceki dönem Genel Başkan Yardımcımız Bayram Ali Oymak, Önceki Dönem İstanbul Şube Başkanımız Hüseyin Ofluoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Genel Kurulda Genel Başkan Yardımcımız Emrah Coşkun divan başkanlığı görevini yaptı.

Genel Başkanımız Türkeş Güney konuşmasında 3600 ek göstergeyle ilgili olarak, “ 1. Dereceye yükselmiş GİH ve THS çalışanlarımızın tamamını 3600 ek gösterge kapsamına aldıracağız. YHS çalışanlarımıza müjdemizi verelim, 2023 yılı içerisinde YHS çalışanlarını GİH Kadrosuna geçirmiş olacağız. Ayrıca sözleşmeli çalışanların kadroya geçişinde biz hiç bir şart aranmadan, tüm sözleşmelilerin tayin haklarıyla birlikte kadroya geçirilmesini istiyoruz. Memurlarımıza verilen giyim ve yemek yardımları ile memur bir simit bir çorap alamıyor. Ekonomik gerçeklere göre bu yardımlar güncellenmelidir. Ayrıca büyükşehirler başta olmak üzere sahil bandındaki kiralar ortalama 7 bin TL civarındadır. Memurlarımızın bu kiraları ödemeleri mümkün değildir. Memurlarımıza acilen kira yardımı verilmelidir. Memurlarımıza yapılan zamlar, vergiler ile geri alınıyor. Zaten enflasyon kadar yapılan zammın hiç bir anlamı yoktur. Vergiler %15 de sabitlenirse, hiç olmazsa memurlarımız bir nebze nefes alırlar” dedi.

Maaş artış oranlarına değinen Genel Başkanımız Türkeş Güney, “ Memurun hakkını toplu sözleşme masasında aramayarak %2 %3 gibi oranlara imza atanlar, bugün memurlarımızı açlığa mahkum etmişlerlerdir. Yüzdelik zam artışları sebebiyle alt memurlarımı ile üst kademe memurlarımız arasındaki maaş uçurumu daha da büyümüştür. Üst kademe memurlarımız, alt kademedeki memurların maaşı kadar zam almaktadır. Bu gidişe dur demek zorundayız. Memurlarımızı bu sefalet zamlarından kurtarmak bizim temel görevimizdir. Tüm memurlarımıza seyyanen ek zam yapılmalı, maaş makası daraltılmalıdır. 2023 yılında memurlarımıza en az yeniden değerleme oranı kadar seyyanen ek zam yapılmalıdır. Bunun yolu da Toplu sözleşme masasında değişiklik yapmaktan geçmektedir. Yetkiye en yakın sendika Türk Büro-Sen’dir ve masada yerini almak zorundadır” dedi.

Konuşmaların ardından oylama işlemine geçildi.

Türk Büro-Sen olarak İstanbul 10 Nolu Şube Yönetimimize başarılar dileriz.

Yapılan oylama sonucu oluşan yönetim aşağıdaki gibidir.

Necdet Aydın

Aykut Uçungan

İbrahim Par

Nihal Güneyin

Hamza Haskırış

Ahmet Kargıoğlu

Emre Kartal

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI