Atatürk

İSTANBUL 35. İCRA MÜDÜRLÜĞÜNDE İCRA MÜDÜR YARDIMCISINA YAPILAN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI TÜRKEŞ GÜNEY’İN YAZILI BASIN AÇIKLAMASI

İstanbul 35. İcra Müdürlüğünde görevli İcra Müdür Yardımcısı, işlem yaptırmak için gelen vatandaş tarafında önce sözlü daha sonra fiziki saldırıya uğrayarak yaralanmıştır.

Türkiye’de kamu çalışanlarına yönelik şiddet çözülmesi gereken temel meselelerden biridir. Bugün artık kamu çalışanları can güvenliklerinden yoksun bir şekilde hizmet üretmektedirler. Herkes evine akşam sağ salim gidebileceğinden endişelidir. Şiddet; ağır darp, bıçaklama ve silahlı saldırı gibi ölümle sonuçlanabilecek bir seviyeye çıkmıştır. Kısacası kamu çalışanlarının hayatı her dakika tehlike altındadır.

Bunun için şiddete acil çözümler ve ağır yaptırımlar gereklidir. Çünkü şiddet durmak bir yana artarak devam etmesindeki en önemli neden etkin ve caydırıcı tedbirlerin hayata geçmemesidir.

Zor şartlar altında canı pahasına büyük özveri ile çalışan fedakar İcra Müdür Yardımcısına karşı yapılan bu elim saldırıyı kınıyoruz.

Çirkin saldırıya maruz kalan İcra Müdür Yardımcısına geçmiş olsun diyor, bu olaylara sebep olanlar hakkında, yetkili makamlar tarafından gerekli işlemlerin yapılmasını ve konunun takipçisi olduğumuzu ifade ediyoruz.

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI