Atatürk

MEMUR BANKA PROMOSYONUNA MUHTAÇ EDİLDİ. DÜŞÜK MAAŞ ALAN, ALTTAKİ MEMURLARIMIZA ÖZEL DÜZENLEME İSTİYORUZ

Kayseri 1 Nolu Şubemiz Şubemiz Olağanüstü Genel Kurulunu 17.12.2022 tarihinde gerçekleştirdi.

Genel kurula Genel Başkanımız Türkeş Güney, Genel Başkan Yardımcımız Özkan Ulupınar, Konfederasyonumuza bağlı Sendikaların Şube Başkanları, MHP İl Başkan Yardımcıları Çetin Başpınar, Sayit Demirezen, Şehit Yakınları ve Gaziler Vakfı İl Başkanı Sami Doğan ve çok sayıda davetli katıldı.

Genel Başkan Yardımcımız Özkan Ulupınar’ın Divan başkanlığını yaptığı Genel Kurulda, Genel Başkanımız Türkeş Güney, 3600 ek gösterge ve sözleşmeli çalışanlara kadro konularına değinerek, “Biz 3600 ek gösterge düzenlemesinden faydalandırılmayan GİH ve Teknik Hizmetler Sınıfı çalışanlarından 1. Dereceye gelmiş yüksekokul mezunu olan çalışanlarımızın tamamına 3600 ek gösterge verilmesi ve  iş güvenceli çalışma için çalışmalarımızı Meclis nezdinde sürdürmeye devam ediyoruz.” dedi.

Genel Başkanımız, “Bilindiği üzere maalesef 12 yıldır yetkili olan sendika sebebiyle memurun hakkı ve hukuku toplu sözleşme masasında bırakılmış, memurlar için bir kazanım elde edemeyen Sendikalar yüzünden hem memurlarımız mağdur edilmiş, hem de binbir çile ve mücadele ile alınan sendikacılık zarar görmüştür. Bu durumdan çıkış yolu bellidir.

Memurlarımızın bugün Banka Promosyonuna muhtaç olmasının sebebi bu yetkili ama etkisiz Sendikanın masada memurların haklarını savunmamasıdır. Kendilerinin yıllardır %3, %4 gibi düşük zam oranlarına imza atması sebebiyle bugün bütün memurlarımızın alım gücü düşmüştür.

Aralık ayı itibariyle Hazine ve Maliye Bakanlığı Bütünleşik Kamu Mali Yönetim Bilgi Sistemi’nden aldığımız verilere göre Kamuda 2.700.000 kişi istihdam edilmektedir. Bunların içinde; 590.003 kişi memur, 263.462 kişi sözleşmeli olarak istihdam edilmekte olup, Maaşları 10.000 TL’nin altındadır.

Büyükşehirler ve sahil bandında konut kiraları 8.000 TL’ye kadar yükselmiş olup, bu memurlarımız ve kamu görevlilerimizin mevcut maaşları ile yüksek kira bedellerini karşılamaları imkansızdır.

Bu sebeple; Maaşları 10 Bin TL’nin altında kalan memurlarımız ve kamu görevlilerimiz için ayrı bir düzenleme yapılarak, maaşları artırılmalıdır.

Aynı zamanda kurum Sendikalarının memurlarımıza hiçbir faydası yoktur. Kurum Sendikaları maalesef toplu sözleşme masası ve memurların sorunlarının görüşüldüğü danışma kurullarına katılamazlar. Bu yüzden memurlarımıza hiçbir faydaları yoktur.

Toplu Sözleşme Masasında bir değişiklik yapmanın vakti gelmiştir. Türk memurunun kaybedecek zamanı kalmamıştır. 2023 toplu sözleşme yılıdır. Bu süreçte memurlarımızın hepsine tek tek sendikamızı anlatacağız ve onlardan yetkiyi isteyeceğiz. Hizmet kolumuzdaki tüm memurlarımızı yetkiye en yakın sendika olan Sendikamız Türk Büro-Sen’e davet ediyorum ” dedi.

Konuşmaların ardından oylama işlemine geçildi.

Türk Büro-Sen olarak Kayseri 1 Nolu Şube Yönetimimize başarılar dileriz.

Yapılan oylama sonucu oluşan yönetim aşağıdaki gibidir.

Muzaffer Pala

Temel Altıparmak

Yılmaz Baş

Fevzi Karahan

Adem Şimşek

Süleyman Zengin

Ercan Coşkun

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI