Atatürk

KOCAELİ’DE İCRA MEMURUNA YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI TÜRKEŞ GÜNEY’İN YAZILI BASIN AÇIKLAMASI

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde evinin önünde silahlı saldırıya uğrayan icra memurumuz bacağından yaralanarak hastaneye kaldırılmıştır.

Öncelikle şu hususun bilinmesini istiyoruz, “fedakarca ve cefakarca görev yapan memurlarımıza yapılan şiddet girişimi, devlete yapılmıştır.” Devlete el kaldırmak kimin haddinedir..?

Türkiye’de kamu çalışanlarına yönelik şiddet çözülmesi gereken temel meselelerden biridir. Bugün artık kamu çalışanları can güvenliklerinden yoksun bir şekilde hizmet üretmektedirler. Herkes evine akşam sağ salim gidebileceğinden endişelidir. Şiddet; ağır darp, bıçaklama ve silahlı saldırı gibi ölümle sonuçlanabilecek bir seviyeye çıkmıştır. Kısacası kamu çalışanlarının hayatı her dakika tehlike altındadır.

Bunun için şiddete acil çözümler ve ağır yaptırımlar gereklidir. Çünkü şiddet durmak bir yana artarak devam etmesindeki en önemli neden etkin ve caydırıcı tedbirlerin hayata geçmemesidir.

Zor şartlar altında canı pahasına büyük özveri ile çalışan fedakar icra personeline karşı yapılan bu elim saldırıyı kınıyoruz.

Çirkin saldırıda yaralanan icra memuru arkadaşımıza geçmiş olsun diyor, bu olaylara sebep olanlar hakkında, yetkili makamlar tarafından gerekli işlemlerin yapılmasını, Personel eksikliği var ise ivedi olarak yeterli personelin görevlendirilmesini talep ediyor, olayların takipçisi olduğumuzu ifade ediyoruz.

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI