Atatürk

ADANA ADLİYESİNDE GÜVENLİK GÖREVLİLERİMİZE YAPILAN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

Adana Adliyesinde 15.12.2022 tarihinde yaşanan arbedede, Vatandaşlar Sendikamız üyesi Güvenlik Görevlilerine sopalarla saldırarak darp etmiş, vatandaşların avukatları ise sözlü saldırıda bulunmuş, darp sonrası güvenlik görevlimiz yaralanarak hastaneye sevk edilmiştir. 95 üyemizin 10’a yakını yaralanmış, 1 güvenlik görevlimizin de durumu ağırdır. Türk Büro-Sen olarak yaralanan üyelerimize Allah’tan acil şifalar diliyoruz.

Türkiye’de kamu çalışanlarına yönelik şiddet çözülmesi gereken temel meselelerden biridir. Bugün artık kamu çalışanları can güvenliklerinden yoksun bir şekilde hizmet üretmektedirler. Herkes evine akşam sağ salim gidebileceğinden endişelidir. Şiddet; ağır darp, bıçaklama ve silahlı saldırı gibi ölümle sonuçlanabilecek bir seviyeye çıkmıştır. Kısacası kamu çalışanlarının hayatı her dakika tehlike altındadır.

Bunun için şiddete acil çözümler ve ağır yaptırımlar gereklidir. Çünkü şiddet durmak bir yana artarak devam etmesindeki en önemli neden etkin ve caydırıcı tedbirlerin hayata geçmemesidir.

Zor şartlar altında canı pahasına büyük özveri ile çalışan fedakar Adliye Personellerimize karşı yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyor, faillerin derhal cezalandırılmasını talep ediyoruz.

Türk Büro Sen olarak, hükümetimizi Kamu görevlilerine yönelik şiddete dur demek için acilen yasal düzenleme yapmaya davet ediyoruz.

Kamu görevlilerimize yönelen şiddet, Devlete yönelen şiddettir. Buna asla müsaade etmeyeceğiz.

Yaşanan feci saldırıyı kınıyor, yaralanan Güvenlik Görevlisi üyelerimize ve tüm Adana Adliyesi çalışanlarımıza geçmiş olsun diyoruz.

Çirkin saldırının takipçisi olduğumuzu da kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Adalet teşkilatımız yalnız değildir. Türk Büro-Sen olarak, her zaman Adalet teşkilatımızın yanındayız.

 

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI