Atatürk

NÜFUS ÇALIŞANLARININ CAN GÜVENLİĞİ İÇİN ACİLEN TEDBİR ALINMALIDIR

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI TÜRKEŞ GÜNEY’İN YAZILI BASIN AÇIKLAMASI

Zonguldak Nüfus Müdürlüğünde 21.11.2022 tarihinde yaşanan olayda vatandaş önce Nüfus Müdürlüğünün cam ve kapılarına vurarak kırmaya çalışmış, ardından bankonun camına vurarak camı kırmış, kırılan cam ise görevinin ilk gününde olan Nüfus memurunun gözüne gelerek, yaralanmasına sebep olmuştur.

Öncelikle şu hususun bilinmesini istiyoruz. “Nüfus Müdürlüklerinde canla, başla, fedakarca ve cefakarca görev yapan nüfus memurlarına yapılan şiddet girişimi, devlete yapılmıştır.” Devlete el kaldırmak kimin haddinedir..?

Türkiye’de kamu çalışanlarına yönelik şiddet çözülmesi gereken temel meselelerden biridir. Bugün artık kamu çalışanları can güvenliklerinden yoksun bir şekilde hizmet üretmektedirler. Herkes evine akşam sağ salim gidebileceğinden endişelidir. Şiddet; ağır darp, bıçaklama ve silahlı saldırı gibi ölümle sonuçlanabilecek bir seviyeye çıkmıştır. Kısacası kamu çalışanlarının hayatı her dakika tehlike altındadır.

Bunun için şiddete acil çözümler ve ağır yaptırımlar gereklidir. Çünkü şiddet durmak bir yana artarak devam etmesindeki en önemli neden etkin ve caydırıcı tedbirlerin hayata geçmemesidir.

Zor şartlar altında canı pahasına büyük özveri ile çalışan fedakar nüfus personeline karşı yapılan bu elim saldırıyı kınıyoruz.

Çirkin saldırıda yaralanan Nüfus memuru arkadaşımıza geçmiş olsun diyor, bu olaylara sebep olanlar hakkında, yetkili makamlar tarafından gerekli işlemlerin yapılmasını, Personel eksikliği var ise ivedi olarak yeterli personelin görevlendirilmesini talep ediyor, olayların takipçisi olduğumuzu ifade ediyoruz.

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI