Atatürk

DÜŞÜK MAAŞ ALAN KAMU GÖREVLİLERİNİN MAAŞLARI İYİLEŞTİRİLMELİDİR. ALT KADEME İLE ÜST KADEME ARASINDAKİ MAKAS İYİCE AÇILMIŞTIR

Genel Başkanımız Türkeş Güney, Genel Başkan Yardımcımız Sami Çam ve Artvin İl Temsilcimiz Engin Uluköy ile birlikte 23.11.2022 tarihinde Artvin’de Temsilcilerimiz ile bir araya gelerek istişare toplantısı düzenledi.

Genel Başkanımız Türkeş Güney, Sendikamızın 3600 ek gösterge, Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, YHS Çalışanlarının GİH Sınıfına geçirilmesi, memurlarımıza kira yardımı yapılması, yemek yardımlarının nakdi olarak yapılması, vergi dilimlerinde düzenleme yapılması konuları hakkında bilgi vererek, “Sendika olarak biz talep makamıyız, taleplerimizi hayata geçireceğimiz yer Toplu Sözleşme masasıdır. Toplu sözleşme masasına yetkili olarak oturmak zorundayız. Memurlarımız arasındaki makasın açılmasının, memurun banka promosyonuna muhtaç hale gelmesinin en büyük sebebi yetkili ama etkisiz sendikanın yüzdelik dilimlerde artışa evet demesi, memuru toplu sözleşme masasında unutmasıdır. Bunlara hep birlikte dur demeli, memurun daha fazla mağdur olmasına son vermeliyiz. Artık Toplu Sözleşme masasında değişiklik yapmanın zamanı gelmiştir. Hizmet kolumuzdaki tüm memurları yetkiye en yakın Sendika Türk Büro-Sen üyesi olmaya davet ediyorum” dedi.

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI