Atatürk

“DÜŞÜK MAAŞ ALAN KAMU GÖREVLİLERİNİN MAAŞ VE ÜCRETLERİ İYİLEŞTİRİLMELİDİR. İYİLEŞTİRMEYE ÜST TARAFIN DEĞİL, ALTTAKİLERİN İHTİYACI VARDIR”

Genel Başkanımız Türkeş Güney, Genel Başkan Yardımcımız Sami Çam ile birlikte 22.11.2022 tarihinde Trabzon’da Temsilcilerimiz ile bir araya gelerek istişare toplantısı düzenledi.

 

Genel Başkanımız Türkeş Güney, Sendikamızın 3600 ek gösterge, Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, YHS Çalışanlarının GİH Sınıfına geçirilmesi, memurlarımıza kira yardımı yapılması, yemek yardımlarının nakdi olarak yapılması, vergi dilimlerinde düzenleme yapılması konuları hakkında bilgi vererek, “Sendika olarak biz talep makamıyız, taleplerimizi hayata geçireceğimiz yer Toplu Sözleşme masasıdır. Toplu sözleşme masasına yetkili olarak oturmak zorundayız. Memurlarımız arasındaki maaş makasın açılmasının, memurun banka promosyonuna muhtaç hale gelmesinin en büyük sebebi yetkili ama etkisiz sendikanın yüzdelik dilimlerde artışa evet demesi, memuru toplu sözleşme masasında unutmasıdır. Artan enflasyon karşısında memurlarımızın alım gücü düşmüş, alt kademe ve üst kademe memurlarımızın arasındaki makas iyice açılmıştır. Toplu Sözleşme masasında bir dönem zam istemeyi, bir dönem enflasyon farkı istemeyi ve bir dönem de hükümetin teklifinin bile altında zamma imza atanlara hep birlikte dur demeli ve memurlarımızın daha fazla mağdur olmasına son vermeliyiz. Artık Toplu Sözleşme masasında değişiklik yapmanın zamanı gelmiştir. Hizmet kolumuzdaki tüm memurları yetkiye en yakın Sendika Türk Büro-Sen üyesi olmaya davet ediyorum” dedi.

image_print

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI