Atatürk

TRABZON ŞUBEMİZ, OF ADLİYESİNDE ADALET ÇALIŞANLARINA YAPILAN ÇİRKİN SALDIRIYI KINIYORUZ

TÜRK BÜRO-SEN TRABZON ŞUBE BAŞKANI EMİNE KABLAN’IN YAZILI BASIN AÇIKLAMASI

Kamu görevlilerinin, vatandaşlarımıza hizmet götürmeye çalışırken şiddete uğraması kabul edilemez bir noktaya ulaşmıştır. Son dönemde Adalet çalışanlarına yönelik yapılan çirkin saldırılara yenileri eklenmiş, Of Adliyesi Asliye Hukuk Mahkemesi çalışanları Zabıt Katibi Kadir Uçar ile Mübaşir Gülettin Şara saldırıya uğramıştır.

Türk Büro-Sen olarak, saldırıya uğrayan Adalet çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Vatandaşlarımızın refah ve huzuru için Devletin verdiği görevle, milletimize hizmet veren kamu çalışanlarımız şiddetin her türlüsüne maruz kalıyor, tehdit ediliyor, darp ediliyorlar, hatta hayatlarından oluyorlar. Kamuda şiddet tırmanmakta ve çalışanların hizmet üretmesine engel olacak bir düzeye gelmektedir.

Türkiye’de kamu çalışanlarına yönelik şiddet çözülmesi gereken temel meselelerden biridir. Bugün artık kamu çalışanları can güvenliklerinden yoksun bir şekilde hizmet üretmektedirler. Herkes evine akşam sağ salim gidebileceğinden endişelidir. Şiddet; ağır darp, bıçaklama ve silahlı saldırı gibi ölümle sonuçlanabilecek bir seviyeye çıkmıştır. Kısacası kamu çalışanlarının hayatı her dakika tehlike altındadır.

Bunun için şiddete acil çözümler ve ağır yaptırımlar gereklidir. Çünkü şiddet durmak bir yana artarak devam etmesindeki en önemli neden etkin ve caydırıcı tedbirlerin hayata geçmemesidir.

Türk Büro-Sen olarak, Of Adliyesi Asliye Hukuk Mahkemesi çalışanları Zabıt Katibi Kadir Uçar ile Mübaşir Gülettin Şara’ya geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, saldırıya uğrayan tüm kamu çalışanlarınınsa hukuki olarak her platformda yanlarında yer alacağımızı bildirir, kamu çalışanlarına yönelik şiddet olaylarında cezaların artırılması için gerekli tüm girişimlerde bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI