Atatürk

SİVAS, ÇORUM VE ELAZIĞ ŞUBE BAŞKAN VE YÖNETİM KURULLARIYLA İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTIK

Genel Başkanımız Türkeş Güney, Genel Başkan Yardımcımız Özkan Ulupınar ile 04.09.2022 tarihinde Sivas’ta Sivas, Çorum ve Elazığ Şube Başkan ve Yöneticilerimiz ile istişare toplantısı yaptı.

Genel Başkanımız Türkeş Güney, 3600 ek gösterge, Yardımcı Hizmetler Sınıfı ve Sözleşmeli çalışanlar konusuna değinerek, “TBMM açıldığında 3600 ek gösterge konusunda yaşanan adaletsizliğin giderilmesi için, çalışmalarımızı Meclis nezdinde sürdürmeye devam edeceğiz. Yine sözleşmeli çalışanlarımızın ivedilikle kadroya alınmaları için de sürecin takipçisi olacağız. İş güvenceli çalışma Türkiye Kamu-Sen olarak kırmızı çizgimizdir. Ayrıca Yardımcı Hizmetler Sınıfı çalışanlarının tamamı artık kamuda memur işi yapmaktadır. Memur işi yapmalarına rağmen hizmet sınıflarının farklı olması kabul edilemezdir. Türk Büro-Sen ve Türkiye Kam-Sen olarak Yardımcı Hizmetler Sınıfı çalışanlarının bir defaya mahsus GİH kadrosuna geçirilmesi talebimizden vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Genel Başkanımız, “Bilindiği üzere maalesef 12 yıldır yetkili olan sendika sebebiyle memurun hakkı ve hukuku toplu sözleşme masasında bırakılmış, memurlar için bir kazanım elde edemeyen Sendikalar yüzünden hem memurlarımız mağdur edilmiş, hem de binbir çile ve mücadele ile alınan sendikacılık zarar görmüştür. Bu durumdan çıkış yolu bellidir.
Toplu Sözleşme Masasında bir değişiklik yapmanın vakti gelmiştir. Türk memurunun kaybedecek zamanı kalmamıştır. 2023 toplu sözleşme yılıdır. Önümüzde 1 yıllık bir süre vardır. Bu süreçte memurlarımızın hepsine tek tek sendikamızı anlatacağız ve onlardan yetkiyi isteyeceğiz. Hedefimiz 2023 yılında toplu sözleşme masasına yetkili olarak oturmaktır. Yetkiye en yakın sendika Türk Büro-Sen’dir. Hizmet kolumuzdaki bütün memurları Sendikamıza üye olmaya davet ediyorum” dedi.

image_print

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI