Atatürk

KAYSERİ’DE TEMSİLCİLERİMİZ İLE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTIK

Genel Başkanımız Türkeş Güney, Genel Başkan Yardımcımız Özkan Ulupınar ile birlikte 19.07.2022 tarihinde Kayseri’de Şube Yöneticilerimiz ve Temsilcilerimiz ile istişare toplantısı düzenledi.

 

Genel Başkanımız Türkeş Güney konuşmasında, “Gerek memurlarımızın gerekse de memur sendikacılığının zor günlerden geçtiği bu dönemde Türk memur sendikacılığının okulu ve kurucusu olan Türkiye Kamu-Sen, Türk Memurunu ve Memur Sendikacılığını bulunduğu durumdan çıkaracaktır. 30 yıl önce kurulduğu çizgiden bir milim bile sapmayan Türkiye Kamu-Sen bugün de her zaman olduğu gibi Türk Devletinin, Türk Milletinin ve Türk Memurunun yanındadır.

 

Bilindiği üzere maalesef 12 yıldır yetkili olan sendika sebebiyle memurun hakkı ve hukuku toplu sözleşme masasında bırakılmış, memurlar için bir kazanım elde edemeyen Sendikalar yüzünden hem memurlarımız mağdur edilmiş, hem de binbir çile ve mücadele ile alınan sendikacılık zarar görmüştür. Bu durumdan çıkış yolu bellidir.

 

Toplu Sözleşme Masasında bir değişiklik yapmanın vakti gelmiştir. Türk memurunun kaybedecek zamanı kalmamıştır. 2023 toplu sözleşme yılıdır. Önümüzde 1 yıllık bir süre vardır. Bu süreçte memurlarımızın hepsine tek tek sendikamızı anlatacağız ve onlardan yetkiyi isteyeceğiz. Hedefimiz 2023 yılında toplu sözleşme masasına yetkili olarak oturmaktır” dedi.

 

3600 ek gösterge ve Sözleşmeli çalışanlar konusuna da değinen Genel Başkanımız Türkeş Güney, TBMM açıldığında 3600 ek gösterge konusunda yaşanan adaletsizliğin giderilmesi için, çalışmalarımızı Meclis nezdinde sürdürmeye devam edeceğiz. Yine sözleşmeli çalışanlarımızın ivedilikle kadroya alınmaları için de sürecin takipçisi olacağız. İş güvenceli çalışma Türkiye Kamu-Sen olarak kırmızı çizgimizdir” dedi.

image_print

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI