Atatürk

GENEL BAŞKANIMIZ, TOPLU SÖZLEŞME MASASINDA DEĞİŞİKLİK YAPMANIN ZAMANI GELDİ, BÜRO HİZMET KOLUNDAKİ TÜM MEMURLARI SENDİKAMIZA ÇAĞIRIYORUM

Van Şubemiz Olağan Genel Kurulunu 30.07.2022 tarihinde gerçekleştirdi.

 

Genel Kurula Genel Başkanımız Türkeş Güney, Genel Başkan Yardımcılarımız Nebi Yay, Sami Çam ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Genel Kurulda Genel Başkan Yardımcımız Nebi Yay Divan Başkanı oldu.

Genel Başkanımız Türkeş Güney, 3600 ek gösterge, Yardımcı Hizmetler Sınıfı ve Sözleşmeli çalışanlar konusuna değinerek, “TBMM açıldığında 3600 ek gösterge konusunda yaşanan adaletsizliğin giderilmesi için, çalışmalarımızı Meclis nezdinde sürdürmeye devam edeceğiz. Yine sözleşmeli çalışanlarımızın ivedilikle kadroya alınmaları için de sürecin takipçisi olacağız. İş güvenceli çalışma Türkiye Kamu-Sen olarak kırmızı çizgimizdir. Ayrıca Yardımcı Hizmetler Sınıfı çalışanlarının tamamı artık kamuda memur işi yapmaktadır. Memur işi yapmalarına rağmen hizmet sınıflarının farklı olması kabul edilemezdir. Türk Büro-Sen ve Türkiye Kam-Sen olarak Yardımcı Hizmetler Sınıfı çalışanlarının bir defaya mahsus GİH kadrosuna geçirilmesi talebimizden vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Genel Başkanımız, “Bilindiği üzere maalesef 12 yıldır yetkili olan sendika sebebiyle memurun hakkı ve hukuku toplu sözleşme masasında bırakılmış, memurlar için bir kazanım elde edemeyen Sendikalar yüzünden hem memurlarımız mağdur edilmiş, hem de binbir çile ve mücadele ile alınan sendikacılık zarar görmüştür. Bu durumdan çıkış yolu bellidir.

Toplu Sözleşme Masasında bir değişiklik yapmanın vakti gelmiştir. Türk memurunun kaybedecek zamanı kalmamıştır. 2023 toplu sözleşme yılıdır. Önümüzde 1 yıllık bir süre vardır. Bu süreçte memurlarımızın hepsine tek tek sendikamızı anlatacağız ve onlardan yetkiyi isteyeceğiz. Hedefimiz 2023 yılında toplu sözleşme masasına yetkili olarak oturmaktır” dedi.

Konuşmaların ardından oylama işlemine geçildi.

Türk Büro-Sen olarak Van Şube Yönetimimize başarılar dileriz.

Yapılan oylama sonucu oluşan yönetim aşağıdaki gibidir.

Ömer Özgüven

Ahmet Tugay

Emre Sevinç

Selçuk Çelebioğlu

Haydar Çilingir

Savaş Kızıltaş

Cihad Hayran

image_print

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI