Atatürk

BURDUR ŞUBEMİZ OLAĞAN GENEL KURULUNU TAMAMLADI

Burdur Şubemiz Olağan Genel Kurulunu 23.07.2022 tarihinde gerçekleştirdi.

 

Genel kurula Genel Başkanımız Türkeş Güney, Genel Başkan Yardımcımız Vedat Ulu ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Genel Kurulda Genel Başkanımız Türkeş Güney, 3600 ek gösterge ve Sözleşmeli çalışanlar konusuna değinerek, “TBMM açıldığında 3600 ek gösterge konusunda yaşanan adaletsizliğin giderilmesi için, çalışmalarımızı Meclis nezdinde sürdürmeye devam edeceğiz. Yine sözleşmeli çalışanlarımızın ivedilikle kadroya alınmaları için de sürecin takipçisi olacağız. İş güvenceli çalışma Türkiye Kamu-Sen olarak kırmızı çizgimizdir” dedi.

 

Genel Başkanımız, “Bilindiği üzere maalesef 12 yıldır yetkili olan sendika sebebiyle memurun hakkı ve hukuku toplu sözleşme masasında bırakılmış, memurlar için bir kazanım elde edemeyen Sendikalar yüzünden hem memurlarımız mağdur edilmiş, hem de binbir çile ve mücadele ile alınan sendikacılık zarar görmüştür. Bu durumdan çıkış yolu bellidir.

 

Toplu Sözleşme Masasında bir değişiklik yapmanın vakti gelmiştir. Türk memurunun kaybedecek zamanı kalmamıştır. 2023 toplu sözleşme yılıdır. Önümüzde 1 yıllık bir süre vardır. Bu süreçte memurlarımızın hepsine tek tek sendikamızı anlatacağız ve onlardan yetkiyi isteyeceğiz. Hedefimiz 2023 yılında toplu sözleşme masasına yetkili olarak oturmaktır” dedi.

 

Konuşmaların ardından oylama işlemine geçildi.

 

Türk Büro-Sen olarak Burdur Şube Yönetimimize başarılar dileriz.

 

Yapılan oylama sonucu oluşan yönetim aşağıdaki gibidir.

Mehmet Özçelik

Hakan Keleş

Bekir Akın

Murat Çakır

Sedat Ekizler

Adem Kaya

İsmet Şahin

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI