Atatürk

TEKİRDAĞ VE İSTANBUL’DA ADLİYE ÇALIŞANLARINA YAPILAN ÇİRKİN SALDIRIYI KINIYORUZ

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI TÜRKEŞ GÜNEY’İN YAZILI BASIN AÇIKLAMASI

 

Kamu görevlilerinin, vatandaşlarımıza hizmet götürmeye çalışırken şiddete uğraması kabul edilemez bir noktaya ulaşmıştır. Son dönemde Adalet çalışanlarına yönelik yapılan çirkin saldırılara yenileri eklenmiş, Tekirdağ Aile Mahkemesi ile İstanbul 11. İcra Müdürlüğü çalışanları fiziki ve sözlü saldırıya maruz kalmıştır.

 

 

Türk Büro-Sen olarak, darp edilen adalet çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, kamu çalışanlarına yönelik saldırıları şiddetle kınıyoruz.

 

Vatandaşlarımızın refah ve huzuru için Devletin verdiği görevle, milletimize hizmet veren kamu çalışanlarımız şiddetin her türlüsüne maruz kalıyor, tehdit ediliyor, darp ediliyorlar. Kamuda şiddet tırmanmakta ve çalışanların hizmet üretmesine engel olacak bir düzeye gelmektedir.

 

Türkiye’de kamu çalışanlarına yönelik şiddet çözülmesi gereken temel meselelerden biridir. Bugün artık kamu çalışanları can güvenliklerinden yoksun bir şekilde hizmet üretmektedirler. Herkes evine akşam sağ salim gidebileceğinden endişelidir. Şiddet; ağır darp, bıçaklama ve silahlı saldırı gibi ölümle sonuçlanabilecek bir seviyeye çıkmıştır. Kısacası kamu çalışanlarının hayatı her dakika tehlike altındadır.

 

Bunun için şiddete acil çözümler ve ağır yaptırımlar gereklidir. Çünkü şiddet durmak bir yana artarak devam etmesindeki en önemli neden etkin ve caydırıcı tedbirlerin hayata geçmemesidir.

 

Türk Büro-Sen olarak, yaşanan çirkin saldırıda darp adalet çalışanlarının hukuki olarak her platformda yer alacağımızı bildirir, kamu çalışanlarına yönelik şiddet olaylarında cezaların artırılması için gerekli tüm girişimlerde bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

image_print

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI