Atatürk

GİRİŞİMLERİMİZ SONUCUNDA EK GÖSTERGENİN KAPSAMI GENİŞLETİLDİ

ÖNCE ALANLARDA, SONRA TBMM’DE 3600 EK GÖSTERGE SADECE 4 MESLEK GRUBUNA VERİLEMEZ DEDİK, İŞİN YARISINI ÇÖZDÜK, KALAN YARISI İÇİN MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ

 

GİRİŞİMLERİMİZ SONUCUNDA EK GÖSTERGENİN KAPSAMI GENİŞLETİLDİ

 

Türkiye Kamu-Sen heyeti olarak gün boyunca TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyeleriyle gerçekleştirdiğimiz görüşmelerden “Ek gösterge” düzenlemesine ilişkin olarak kısmen olumlu sonuç aldık.

 

Girişimlerimiz sonucunda MHP ve AK Parti milletvekillerinin sunduğu önerge ile ek göstergenin kapsamı genişletildi. Gelir Uzmanları, İl İstihdam Uzmanları,  Mali Hizmetler Uzmanları, Defterdarlık Uzmanları,  Vergi İstihbarat Uzmanları, İçişleri Bakanlığı Planlama Uzmanları, İl Göç Uzmanları, Ürün Denetmenleri, Gümrük ve Ticaret Denetmenleri, Sosyal Güvenlik Denetmenleri, Defterdarlık Uzmanları kadrosuna atanmış olanlar, Bölge müdür yardımcısı, İl müdür yardımcısı, ilçe müdürü, daire başkan yardımcısı, başkan yardımcısı, şube müdürü, sayman, şube müdür yardımcısı, müdür yardımcısı, sayman yardımcısı, hazine sayman yardımcısı, yüksekokul sekreteri, enstitü sekreteri, merkez sekreteri, kurum sekreteri, birlik sekreteri, savunma sekreteri, genel sekreter, genel sekreter yardımcısı, sivil savunma uzmanı kadrolarında bulunanlar, Diğer müdür ve başkan unvanlı kadrolar ile bunların yardımcılarının ek gösterge rakamları da 3600 olarak belirlendi. Yaşanması muhtemel bir mağduriyetin önlenmesinde başta milletvekillerimiz olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

 

Ancak mücadelemiz bitmiş değil. 3600 ek gösterge uygulamasından faydalanamayan diğer bütün kamu görevlilerimizin emekli maaşlarının yükseltilmesi için tazminat yansıtma oranlarının yükseltilmesi gerekiyor.

 

Gerek tasarının Genel Kurul görüşmelerinde gerekse sonraki süreçte tazminat yansıtma oranlarının da yükseltilerek ek göstergesi 3600’ün altında kalan kamu görevlilerimizin sorunlarını çözme gayretinde olacağız.

 

Kamu çalışanlarımız adına yürüttüğümüz çabamız her daim durmaksızın sürecektir.

image_print

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI