Atatürk

ÇANKIRI ŞUBEMİZ, 30. YILIMIZ KUTLU OLSUN

TÜRK BÜRO-SEN ÇANKIRI ŞUBE BAŞKANI YÜKSEL DEMİRBAŞ’IN 30.YIL DOLAYSIYLA YAPTIĞI YAZILI BASIN AÇIKLAMASI

 

Kendini memurlarımızın haklarının korunması ve geliştirilmesi için adamış, memur sendikacılığının uluslararası standartlara taşınması için mücadele etmeye söz vermiş, bu mücadele Türk Milleti’nin milli ve manevi değerlerini kendine şiar edinmiş ve toplumun tüm kesimlerinin milli gelirden pay alabilmesi için yola çıkanların sendikası bugün 30 yaşında.

“Türkiye sevdamız, ekmek için kavgamız” diyerek çıktığımız bu yolda 30 yıl olmuş.

 

30 yıl boyunca Türk Memuruna hizmeti, Hakka hizmet olarak gören Sendikamız, kurulduğu gün kendine belirlediği prensipleri de aynen bu güne taşımış, 30 yıllık bu koca yolda her geçen gün ailesine yeni filizler eklemiş koca bir çınardır.

 

Mücadelesinin temeline insanı, kuruluş ilkelerine “İnsan mukaddes, emek kutsal” anlayışını alan, “Bizim ilkemiz, Önce Ülkemiz” felsefesini kendine düstur edinen, alın teri ve emeğin kıymetini her şeyin üstünde tutan, hiçbir baskıya boyun eğmeden bu güne gelen, her daim memurun lehine kazanımların altına imza atan, yürekli ve cesur Türk Memurunun tek birleşme adresi olan Sendikamızın 30. Yaşı kutlu olsun.

 

Hak mücadelesini sadece mensuplarımız için değil, tüm kamu çalışanları için veren Sendikamız gücünü bugüne kadar hep üyelerinden almış, bundan sonrada üyelerinden almaya devam edecektir. Bu sebepledir ki, Sendikamız binlerce kazanımın altına imza atabilmiştir. Çok şükür ki, Türk Büro-Sen’in bu şanlı mücadelesi Türk Memur Sendikal hareketine altın harflerle yazılmıştır.

 

Geçmişte ve halen Türk Büro-Sen üyesi olan ve bize destek veren tüm teşkilat mensuplarımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz.

 

Bu mücadelede emeği geçen ve Hakka uğurladığımız tüm yöneticilerimizi, Şube Yöneticilerimizden Kemal Özyılmaz, Mustafa Ulusoy, Mustafa Söğüt, Mustafa Kapusuz, adını sayamadığımız İl/İlçe/İşyeri Temsilcilerimiz ve üyelerimizi rahmet ve şükranla anıyor, bize bıraktıkları bu şanlı mücadele bayrağını zirveye taşıyacağımıza söz veriyoruz. Bugün o manevi desteklerini hep arkamızda hissemizden dolayı şükürler olsun Çankırı’mızda sürekli hep yetkili sendika olduk. Çok şükür; yılmadık, yıkılmadık, baskılara boyun eğmedik. Bizimle yol arkadaşlığı yapan, yetkili olmamıza Türk Büro-Sen bayrağını yükseltip, indirmeyen üyelerimize ve destek olan herkese sonsuz teşekkürler…

 

68 bine yaklaşan üyemiz ile şanlı mücadelemizin nice 30 yıllara ulaşması dileğiyle…

 

Ne Mutlu Türk Büro-Sen’liyim diyene…

Ne Mutlu Türkiye Kamu-Sen’liyim diyene…

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI