Atatürk

ÇANKIRI ŞUBEMİZ, SGK HAFTASI KUTLU OLSUN

Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkan Yardımcısı Hüseyin ÖZDEN’in yazılı basın açıklamasıdır.

Değerli SGK çalışanı üyelerimize;

Büro iş kolunda genel yetkili sendika, ülkemizde sosyal güvenlik haftası olarak kutlanılan, 16-20 Mayıs tarihleri arasında, SGK işyerlerinde bir takım eylem kararları aldığını duyurmuştur. Öncelikle, kamu görevlilerinin lehine olan, her türlü eylem ve gelişmeyi destekleyeceğimizi ifade ediyor, adı geçen sendikanın  eylem kararı ile ilgili, aşağıdaki sorularımıza cevap arıyoruz.

 

1-SGK çalışanlarının da içinde yer aldığı, bütün kamu görevlileri, yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı altında ezilirken, eylem kararı neden sadece SGK için alınmıştır?

 

2-SGK çalışanlarının da içinde yer aldığı büro iş kolunda yetkili olan, sadece SGK işyerlerinde eylem kararı alan, adı geçen sendika, Ağustos 2021 ayındaki toplu sözleşme masasında, SGK ve büro iş kolu çalışanları için, hangi hakları talep etmiştir?

 

3-Ağustos 2021 ayındaki toplu sözleşme sürecine giderken, gerek Konfederasyonumuz Türkiye Kamu Sen’in, gerek kamuoyunun, yüksek enflasyon tehlikesi uyarılarına rağmen, SGK ve diğer kamu çalışanları için %5 zamma imza atanların, bugün SGK çalışanlarına, hangi yüzle eylem kararı aldıklarını merak ediyor, SGK çalışanlarımızın bu soruyu ilgili sendikaya sormalarını bekliyoruz.

 

4-Tüm Kamu çalışanları yüksek  enflasyon ve hayat pahalılığı altında inim inim inlerken, bunları dile getirilecek makam ve irade belli iken, sadece SGK işyerlerini ve çalışanlarını kapsayan eylem kararının, kurum ve İşyeri bazında  maksatlı, manidar buluyor, inandırıcı ve samimi bulmuyoruz.

 

5-Sgk çalışanları, kendisini toplu sözleşme masasında satanları görüp, yönünü Türk Büro Sen’e çevirdiği için, SGK işyerlerinde, amacı ve maksadı SGK çalışanlarının hakkını aramak olmayan, eylem kararlarını;  samimi ve dürüst bir karar olarak görmüyoruz.

 

Yukarıda açıklamaya çalıştığımız sebeplerle, adı geçen sendikanın eylemlerine katılmayacağımızı, desteklemediğimizi ifade ediyor, kendilerine naçizane “siyah yerine, sarı rengi” tavsiye ediyoruz.

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI