Atatürk

ŞUBE BAŞKANLARIMIZ VE İL TEMSİLCİLERİMİZ İLE İSTİŞARE TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

Sendikamızın “Şube Başkanları ve İl Temsilcileri İstişare Toplantısı” 25-27 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Toplantıya Genel Başkanımız Türkeş Güney, Genel Başkan Yardımcılarımız Vedat Ulu, Özkan Ulupınar, Emrah Karakurt, Nebi Yay, Sami Çam ve Ramazan Keklik katıldı.

Toplantımız Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Genel Başkanımız Türkeş Güney konuşmasında, “ 30 yıl önce “Türkiye sevdamız, ekmek için kavgamız” diyerek yola çıktık. 30 yıl önce bir avuç inanmış insandık,  bugün çok şükür ki yüzbinler olduk. Türkiye Kamu-Sen Çınarını her geçen gün daha da köklendirdik, 30 yıl sonunda yüzbinlerce çiçek açtık.

İnandığımız değerler doğrultusunda sadece memurlarımız için değil milletimiz için de mücadele ettik. Milli ve manevi değerlerimize kara çalmaya çalışanlara karşı mücadele ettik. Bugün yine ülkemiz üzerinde çeşitli spekülasyonlarla oyun oynayabileceğini zannedenlere karşı tavrımız değişmeyecek, her daim milletimizin ve devletimizin yanında olacağız.”

MEMURLARIMIZIN HAKLI TALEPLERİ İÇİN SENDİKAL MÜCADELEMİZ HER PLATFORMDA SÜRECEK

Genel Başkanımız Türkeş Güney konuşmasında Toplu Sözleşme sürecine değinerek, “ Toplu sözleşme görüşmelerinin başlamasından son anına kadar sürece katkıda bulunmak adına bütün gücümüzle mücadele ettik. Memurun geçmiş yıllara yönelik zararlarının telafi edilmesi için 600 TL seyyanen zam, 2022 yılı için Ocak ayı itibariyle yüzde 21 zam, yüzde 3 refah payı, 2023 yılı için ise yüzde 17 zam oranı ile yüzde 3’lük refah payı, Sözleşmeli çalışanların tamamının kadroya geçirilmesi, Yardımcı Hizmetler Sınıfı çalışanlarının GİH’e geçirilmesi, 3600 ek göstergenin Türkiye Kamu-Sen’in yapmış olduğu çalışmalar doğrultusunda hayata geçirilerek, 4 grup ile sınırlandırılmadan tüm kamu görevlilerine verilmesi, Vergi dilimlerinin belirli bir oranda sabitlenmesi, Aile, çocuk, giyim yardımlarının artırılması, Servis ve yemek hizmetinin tüm kamu çalışanlarına sunulması, hizmetin sağlanma imkanı olmayan yerlerde ücretinin ödenmesi, Enflasyon farkının ise TÜFE’nin maaşlara yapılan oransal artışların üzerine çıktığı aydan itibaren ödenmesi, Yılda iki kez dini bayramlar öncesinde tüm kamu görevlilerine “Bayram İkramiyesi” ödenmesi, Memur maaşını oluşturan bütün kalemler ile ek ödeme, döner sermaye, ek ders, fazla mesai, ikramiye gibi tüm ödemelerin emekli keseneğine dâhil edilmesi, Görevde yükselme sınavlarının düzenli hale getirilmesi ve ilk atamalarda her türlü istismara açık olan sözlü sınav uygulamasının kaldırılması ve Temel mali taleplerimizin gerçekleştirilmemesi halinde masadan kalkacağımızı beyan ettik ve sonuçta hükümetin sunduğu zam teklifinin de yetersiz olması ve ne seyyanen zam teklifimizin ne de refah payı talebimizin karşılanmaması, söz verildiği halde sözleşmelilerin kadroya alınmaması, yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarından lisans mezunlarının GİH’e geçirilmemesi, vergi dilimlerinde düzenleme yapılmaması nedeni ile masada yer almadık. Biz Türk Büro-Sen ve Türkiye Kamu-Sen olarak, memurlarımızın hakları için toplu sözleşme masası dahil, her platformda hak mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Genel Başkanımızın konuşmasının ardından, Şube Başkanlarımız ve İl Temsilcilerimiz ile istişarede bulunuldu.

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI