Atatürk

ÇANKIRI ŞUBEMİZ, EDEP VE ERKANA DAVET

Türkiye Kamu-Sen Çankırı İl Temsilcisi Yüksel DEMİRBAŞ’ın son günlerde kamuoyunu meşgul eden “minik serçe” lakaplı kuzgun ile ilgili yazılı basın açıklamasıdır.

Şarkı söyleyen herkes sanatçı değildir.

Sanat bir kültürdür!. Sanatçılık kültürüne bağlılık ve onu yüceltmektir.

Piyasada sanat icra etmek yerine, değerlerimizle çelişerek, haramı zirveleştirerek çukurlaşan tipler var!. Sanatçı değil soytarılar!. Sözde sanatçı dediğiniz, Sezen Aksu  denilen seküler küffarın yeni çıkardığı şarkının sözlerine bakın;

“Binmişiz bir alâmate

Gidiyoruz kıyamete

Selam söyleyin o cahil

Havva ile Ademe”

Lakabın minik serçe olabilir, lakin kuzgunluğa heves etmemen tavsiyemizdir.

Hz. Adem ve  Hz. Havva’ya  yönelik gelişigüzel tartışmaların ve polemiklerin yapıldığı görülmektedir.

Hz. Adem’in ilk insan olmasının yanında aynı zamanda ilk Peygamber’dir, “Bu yönüyle vahye muhatap olmuş; akıl, şuur, irade gibi hususiyetleri ve eşya hakkındaki ilmiyle meleklere üstün kılınmış mükerrem bir şahsiyettir. Dolayısıyla Kur’an-ı Kerim’de ‘halife’ olarak nitelenen Hz. Adem ve onun eşi Hz. Havva, bütün insanlığın müşterek değeri ve muazzez atalarıdır. Kur’an-ı Kerim’de yüce Allah’ın övgüsüne mazhar olmuş bu müstesna şahsiyetler, tarih boyunca bütün Müslümanlar tarafından da büyük bir saygı, hürmet ve muhabbetle anılmıştır”

Aklın, ahlakın, bilimin ve inancımızın öncüleri olarak gördüğümüz birçok milli ve manevi şahsiyet cehaletin linçine uğramıştır. Bu itibarla, hem yüce dinimizin ilkeleri ve örnek şahsiyetleri hakkında konuşurken hem de söz konusu değerleri savunurken saygılı, özenli ve ilkeli olmak, herkesin kabullenmesi gereken en temel insani ve ahlaki tavırdır.”

Oy ya da başka dünyalık hesaplar için değer mi? İlk Peygamberimiz Hz.Adem (as)a hakaret eden bir müptezeli kayırmak.

İşte topluma faydalı, milli ve manevi değerlerin yılmaz savunucusu ve  beyni dışa bağımlı olmayan Türkiye Kamu-Sen olarak bu müptezeli ve ona sahip çıkan kim varsa; en hafif tabir ile kınıyoruz.

image_print

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI