Atatürk

ÇANKIRI ŞUBEMİZ, 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Çankırı Şube Başkanımız ve Türkiye Kamu-Sen Çankırı İl temsilcisi Yüksel DEMİRBAŞ’ın“3 Aralık Engelliler günü” açıklaması

Engel sözcüğünün oluşturduğu olumsuz algının esasen bireyde değil, bilakis oluşturulan düzen ve yaşam alanlarının olumsuz şartlarından kaynaklandığını içtenlikle belirtmek isterim.

İçerisinden çıkarak yetiştiği, kadirşinas Türk Milleti’nin her bir ferdini bir bütün ve beraber olarak gören Türkiye Kamu-Sen ve üyeleri; yalnız belirli gün ve haftalarda değil yılın her zamanı engelli bireylerimizin ve ailelerin destekçisi olup, hayata dair yaşadıkları sorunlarını, beklentilerini iyi tanıyıp bilmektedir.

Engelli bireylerimizi bulundukları toplumun önemli bir parçası olarak görmekteyiz.

Artık günümüzde sosyal ve ekonomik hayatın içinde daha fazla yer alan engelli kardeşlerimiz eğitimden, iş hayatına, sosyal hayattan spora kadar pek çok alanda ülkemizi temsil ederek önemli başarılar kazanmaktadırlar. Kalbimizde sevgi, saygı, empati ve şefkat olduğu sürece yani insanı insan yapan değerleri kaybetmediğimiz sürece bizlere engel yoktur.

Hepimizin birer engelli adayı olduğunu bilerek bireylerin ve ailelerinin oluşabilecek olumsuz durumlarda hangi zorlukların içerisinde yer alacaklarını fark etme ve hissetme adına önemli bir farkındalıkla davranmamız gerektiğini bilmeliyiz.

Küresel salgın şartlarında ve tedavisinde engelli vatandaşlarımızın karşılaştıkları zorlukları bilmekteyiz. Engelli kardeşlerimizin, çalışanlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, sağlık, spor, sosyal hayat, eğitim ile yetenekleri ve alışkanlarına uygun aktivite ve işlere yönlendirmek için çeşitli projeler ve düzenlemeler yapılması idarecilerden beklentimizdir.

Saygıdeğer büyüğümüzün de ifade buyurduğu gibi “Asıl engelin, sığ politikalarda ve art niyetli zihinlerde olduğunu, bunun dışındaki her engelin aşılacağını biliyor ve buna canı gönülden inanıyorum” sözleri çerçevesinde; 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor, sevgiyle tüm engelleri birlikte aşabiliriz diyorum” dedi.

image_print

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI