Atatürk

BALIKESİR ŞUBEMİZ OLAĞAN GENEL KURULUNU TAMAMLADI

13 Aralık 2021, Pazartesi | 09:34

Balıkesir Şubemiz 7. Olağan Genel Kurulunu 12.12.2021 tarihinde gerçekleştirdi.

 

Genel Kurula Genel Başkanımız Osman Eksert, Genel Başkan Yardımcımız Vedat Ulu, Konfederasyonumuza bağlı Sendikaların Şube Başkan ve Yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Genel Başkanımız Osman Eksert konuşmasında Toplu Sözleşme sürecine değinerek, “Biz toplu sözleşme masasında ortaklaştırdığımız 51 madde üzerinden oldukça sıkı bir pazarlık yaptık. Bu kapsamda bize sözleşmeli çalışanların kadroya geçirilmesi, YHS çalışanlarından yüksekokul mezunu olanların GİH’e geçirilmesi, aile ve çocuk yardımı ücretlerinin artırılması, 3600 ek göstergenin tüm çalışanlara kademeli olarak yansıtılması konularında söz almamıza rağmen, bu sözler yerine getirilmediği için tepkimizi göstererek masadan kalktık.

Yine refah payı ve seyyanen zam talebimizin kabul görmemesi, memura yapılan artışların günümüz ekonomik gerçekleri ile bağdaşmaması sebebiyle masada daha fazla oturmadık. Biz kurulduğumuz günden bu yana memurlarımızın haklarını korumak ve geliştirmek için mücadele ettik, bu mücadelemizin bundan sonrada aynı kararlılıkla devam edecektir.

Biz Türkiye Kamu-Sen olarak yetkili olduğumuz 2002- 2008 yılları arasında maaşları %219,58 artırdık, malum sen ise yetkili olduğu 12 yılda memur maaşlarını enflasyona ezdirdi. Biz yetkili olduğumuz yıllarda refah payını kazanım olarak hep aldık. Şimdi ise yenden değerlendirme oranı bile %36 olmuşken memurlarımıza yapılan zam %5+7 yetersizdir. Dövizde yaşanan hareketlenme ve enflasyonun artması maalesef memurlarımızı zor durumda bırakmıştır. Buradan hükümete sesleniyoruz memurlarımıza acilen seyyanen 1000TL zam ve %3 refah payı verilmelidir” dedi.

 

Konuşmaların ardından Şube Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları için oy kullanma işlemine geçildi.

 

Türk Büro-Sen olarak Balıkesir Şube Yönetimimize görevlerinde başarılar dileriz.

 

Yapılan oylama sonucu oluşan liste aşağıdaki gibidir.

Ferit Cin

Tahir Mahir

Ali İbrahim Yelsalı

Burak Taştan

Caner Çorlak

Recep Seren

Murat Gülşen

 

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI