Atatürk

ANKARA 11 NOLU ŞUBEMİZ OLAĞAN GENEL KURULUNU TAMAMLADI

02 Aralık 2021, Perşembe | 16:00

Ankara 11 Nolu Şubemiz 7. Olağan Genel Kurulunu 02.12.2021 tarihinde gerçekleştirdi.

Genel Kurula MHP MYK Üyesi Av. Tarkan Toper, MHP MDK Üyesi Av. Cemiz Yavuz Aksu, MHP Ankara İl Başkan Yardımcısı Doğan Köz, İlçe Temsilcileri, Genel Başkanımız Osman Eksert, Genel Başkan Yardımcılarımız Hüseyin Aslan, Bayram Ali Oymak, Kadir Polat, Nebi Yay, Vedat Ulu, Gürkan Orhan, Ankara Şube Başkan ve Yöneticilerimiz ile çok sayıda davetli katıldı.

Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Aslan’ın yaptığı Genel Kurulda, Genel Başkanımız Osman Eksert konuşmasında Toplu Sözleşme sürecine değindi.

Eksert, “Biz toplu sözleşme masasında ortaklaştırdığımız 51 madde üzerinden oldukça sıkı bir pazarlık yaptık. Bu kapsamda bize sözleşmeli çalışanların kadroya geçirilmesi, YHS çalışanlarından yüksekokul mezunu olanların GİH’e geçirilmesi, aile ve çocuk yardımı ücretlerinin artırılması, 3600 ek göstergenin tüm çalışanlara kademeli olarak yansıtılması konularında söz almamıza rağmen, bu sözler yerine getirilmediği için tepkimizi göstererek masadan kalktık.

Yine refah payı ve seyyanen zam talebimizin kabul görmemesi, memura yapılan artışların günümüz ekonomik gerçekleri ile bağdaşmaması sebebiyle masada daha fazla oturmadık. Biz kurulduğumuz günden bu yana memurlarımızın haklarını korumak ve geliştirmek için mücadele ettik, bu mücadelemizin bundan sonrada aynı kararlılıkla devam edecektir.”

EKSERT, 1000 TL SEYYANEN EK ZAM İSTİYORUZ

Eksert, “Biz Türkiye Kamu-Sen olarak yetkili olduğumuz 2002- 2008 yılları arasında maaşları %219,58 artırdık, malum sen ise yetkili olduğu 12 yılda memur maaşlarını enflasyona ezdirdi. Biz yetkili olduğumuz yıllarda refah payını kazanım olarak hep aldık. Şimdi ise yenden değerlendirme oranı bile %36 olmuşken memurlarımıza yapılan zam %5+7 yetersizdir. Dövizde yaşanan hareketlenme ve enflasyonun artması maalesef memurlarımızı zor durumda bırakmıştır. Buradan hükümete sesleniyoruz memurlarımıza acilen seyyanen 1000TL zam ve %3 refah payı verilmelidir” dedi.

Konuşmaların ardından Şube Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları için oy kullanma işlemine geçildi.

 

Türk Büro-Sen olarak Ankara 11 Nolu Şube Yönetimimize görevlerinde başarılar dileriz.

Yapılan oylama sonucu oluşan liste aşağıdaki gibidir.

Mustafa Demirhan

Serkan Güçlü

Arif Umut Elbey

Uğur Özer

Ali Karaca

Halit Güray Tanrıverdi

Sezgin Bilgiç

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI