Atatürk

ANTALYA ŞUBEMİZ OLAĞAN GENEL KURULUNU TAMAMLADI

29 Kasım 2021, Pazartesi | 12:23

Antalya Şubemiz 7. Olağan Genel Kurulu 27.11.2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Olağan Genel Kurula Genel Başkanımız Osman Eksert, Genel Başkan Yardımcımız Vedat Ulu Konfederasyonumuza bağlı sendikaların Antalya Şube Yöneticileri, Siyasi Parti ve Sivil Toplu Kuruluşu Temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Genel Başkanımız Osman Eksert konuşmasında Toplu Sözleşme süresine değindi.

Eksert, “Biz toplu sözleşme masasında ortaklaştırdığımız 51 madde üzerinden oldukça sıkı bir pazarlık yaptık. Bu kapsamda bize sözleşmeli çalışanların kadroya geçirilmesi, YHS çalışanlarından yüksekokul mezunu olanların GİH’e geçirilmesi, aile ve çocuk yardımı ücretlerinin artırılması, 3600 ek göstergenin tüm çalışanlara kademeli olarak yansıtılması konularında söz almamıza rağmen, bu sözler yerine getirilmediği için tepkimizi göstererek masadan kalktık. Refah payı ve seyyanen zam talebimizin kabul görmemesi, memura yapılan artışların günümüz ekonomik gerçekleri ile bağdaşmaması sebebiyle masada daha fazla oturmadık. Biz kurulduğumuz günden bu yana memurlarımızın haklarını korumak ve geliştirmek için mücadele ettik, bu mücadelemizin bundan sonrada aynı kararlılıkla devam edecektir.

 

Ayrıca, 666 sayılı KHK’nın çıkışı ile ilgili sendikamıza atılmaya çalışan bir iftira var. Biz 666 sayılı KHK’ya karşı iş bırakma eylemi yaparken, bu eyleme katılmayı dahi bırakın katılan arkadaşlarımızı fotoğraflayarak şikayet edenler şimdi 666 sayılı KHK için bizi suçluyorlar. 666 sayılı KHK çıktığında sizin Genel Başkan Yardımcınız Bakan Yardımcısıydı ve sizin haberiniz vardı, ancak buna engel olmak için hiçbir şey yapmadınız. Memurlarımızı yalanlar ile kandıramazsınız. Biz memura hizmet için geldik, elimizden gelen her mücadeleyi de vereceğiz. Bu vesile ile seçilecek tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

 

Ayrıca Kik Bocks Dünya Şampiyonasında 1. olarak, Altın Kemer ve madalya kazanan Zeliha Doğan ve Zerrin Doğan kardeşlere Genel Başkanımız tarafından plaket takdim edildi.

 

Konuşmaların ardından Şube Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları için oy kullanma işlemine geçildi.

 

Türk Büro-Sen olarak Antalya Şube Yönetimimize görevlerinde başarılar dileriz.

 

Yapılan oylama sonucu oluşan liste aşağıdaki gibidir.

Hasan Yılmaz Danabaşoğulları

İhsan Pardı

Yusuf Erken

Erkan Büdün

Hamdi Günel

Malik Nazik

Emre Ayvazoğlu

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI