Atatürk

ŞUBE BAŞKANLARIMIZ VE İL TEMSİLCİLERİMİZ İLE TELEKONFERANS TOPLANTIMIZIN 3. BÖLÜMÜNÜ YAPTIK 04 Aralık 2020, Cuma | 16:07

 

04 Aralık 2020, Cuma | 16:07

 

Bilindiği üzere ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü sebebi ile fiziki ortamda bir araya gelemediğimiz Şube Başkanlarımız ve İl Temsilcilerimiz ile 04.12.2020 tarihinde 3. Grup toplantımızı telekonferans üzerinden gerçekleştirdik.

Toplantıda Genel Başkanımız Osman Eksert, Genel Başkan Yardımcılarımız Hüseyin Aslan, Bayram Ali Oymak, Kadir Polat, Nebi Yay, Vedat Ulu, Gürkan Orhan ile,  Afyonkarahisar, Ankara 14 Nolu, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bolu, Çanakkale, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Gümüşhane, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul 1, 9 Nolu, Kahramanmaraş, Kilis ve Konya  Şube Başkanlarımız ile İl Temsilcilerimiz katıldı.

Genel Başkanımız Osman Eksert, “Hepiniz biliyorsunuz ülke olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz. Bu süreci maske, mesafe ve hijyen kuralı ile Allah’ın da izni ile atlatacağız. Bu vesile ile sağlık çalışanlarımıza tekrar teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Eksert, “Bu hastalık sürecinde kamuda dönüşümlü çalışma uygulamasına geçildi. Ancak görüyoruz ki bazı illerde Cumhurbaşkanlığı genelgesi uygulanmıyor. Ayrıca kabine toplantısının ardından alınan karar ile kamuda mesai saatleri 10:00 – 16:00 olarak değiştirildi. Konuyla ilgili genelge de yayınlandı. Sağlık, güvenlik gibi kurumlarımız bu mesai uygulamasının dışında bırakıldı. Biz kamuda dönüşümlü mesai ve yeni çalışma saatlerinin uygulamasını takip ediyoruz ve gerek görülen yerlerde genelgelerin uygulanması için ilgili kurumlara yazı yazıyoruz.  Biliyoruz ki dönüşümlü çalışma döneminde iş yükü arttı. Bu sebeple kamuda personel eksikliğinin giderilmesi ile ilgili taleplerimizi de kurumlara iletiyoruz.

Önümüzde Kamu Personel Danışma Kurulu var. Biz burada yine Sözleşmeli çalışanlar için kadro, 3600 ek gösterge, YHS sınıfının GİH’e geçirilmesi talebimizden vazgeçmeyeceğiz. Bu taleplerimiz ile masada olacağız. Ancak derdi hala kılık kıyafet olan sorumsuz ama yetkili konfederasyon yüzünden enflasyon altında zamma mahkum olan memurlarımız da gerçekleri görmelidir. 2020 yılı için 4+4, 2021 yılı içinse 3+3 zamma imza atan Konfederasyonun memuru açlığa ve sefalete mecbur bıraktığını her yerde anlatacağız. 2020 yılı Kasım ayı enflasyonu %14 olarak gerçekleşti. Bu yandaş konfederasyon bunun hesabını memurlara vermelidir. Memurlarımız için ek zam hayati önem taşımaktadır. Ek zam talebimizi buradan bir kez daha Hükümete hatırlatıyoruz. Memurlarımıza yapılacak ek zam aynı zamanda esnaf için de can suyu olacaktır.

Ayrıca tekrar hatırlatmalıyım ki, kurum sendikaları ne KPDK’ya ne de Toplu sözleşmeye katılamazlar. Yasa kurum sendikalarına böyle bir hak tanımıyor. Kurum sendikacıları maalesef memurlarımızı kandırıyor. Tüm memurlarımızı, hiçbir yaptırım gücü olmayan kurum sendikaları yerine Türk Büro-Sen ve Türkiye Kamu-Sen çatısı altında birleşmeye davet ediyorum.

Bu dönemde kurumların açmış olduğu Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarında üyelerimize destek vermeye devam ediyoruz. Eğitim kitabı ve online eğitimlerimiz bundan sonra sınav açılacak tüm kurumlarda da üyelerimize desteğimiz aynı şekilde devam edecektir. Ayrıca yakın zamanda Sosyal Güvenlik Kurumunda ve İçişleri Bakanlığı’nda Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı açılacağı müjdesini buradan vermiş olalım.

Biz, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Büro-Sen olarak, memurlarımız için verdiğimiz hak mücadelesine şartlar ne olursa olsun devam edeceğiz” dedi.

Genel Başkanımız Osman Eksert’in konuşmasının ardından Şube Başkanlarımız ve İl Temsilcilerimiz  ile pandemi sürecinde yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

 

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI