Atatürk

BUGÜNLER GEÇECEK VE ANNELERİMİZE SIMSIKI SARILACAĞIZ 09 Mayıs 2020, Cumartesi | 17:07

 

09 Mayıs 2020, Cumartesi | 17:07

 

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Anneler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

“Dünya ve ülkemiz böylesine zorlu ve meşakkatli bir süreçten geçerken elbette bu anneler gününü biraz buruk geçiriyoruz. Belki bu anneler gününde annelerimizin ellerini öpüp onlarla yan yana olamıyoruz ama tüm kalbimizle onlarla beraberiz” diyen Genel Başkan Kahveci, “Biliyor ve inanıyoruz ki, bu günlerde geçecek ve onlara sımsıkı sarılacağımız günlerde gelecek” dedi.

Genel Başkan Önder Kahveci mesajında şu satırlara yer verdi;

“Çıkarsız sevginin, merhametin sözlüklerdeki karşılığı şefkat, hayatımızdaki karşılığı ise annedir. Annelik fedakârlık, alçak gönüllülük, merhamet, paylaşmak ve şefkat demektir. İnsanlık karşılıksız sevmeyi, hayatı pahasına hayat vermeyi annelerden öğrenmiştir.

Yavrularının karnı doymadan yemek yemeyen, onlar uyumadan kendisi de uyumayan, çocuklarının güvende olduğundan emin olmadan rahat etmeyen annelerimizin hayatımıza kattığı anlam ve değer, kelimelere sığmayacak kadar büyüktür.

Evleri yuva yapan, kurumuş toprakları çiçek bahçesine çeviren annelerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz.  Ne kadar büyürsek büyüyelim, yaşımız, işimiz, unvanımız ne olursa olsun zorda kaldığımız her an, annelerimizin saçımızı okşayan ellerine sarılır, kayıtsız şefkatine sığınır, karşılıksız sevgisinde huzur bulur, sıcacık nefesinden ruhumuzu besleriz. Her tökezlediğimizde, her düştüğümüzde kollarına sığındığımız yaşam kaynağımız annelerimize koşarız.

Ne yazık ki, çoğu zaman hayatın koşuşturmacası içinde annelerimizi ihmal ediyor, bizler için taşıdığı anlamı unutuyor, ancak onları kaybettiğimizde hayatlarımızda ne denli büyük bir yer tuttuklarını idrak edebiliyoruz. Bu nedenle annelerimiz hayattayken kıymetlerini bilmeli, onları yokluklarında pişmanlıklarla ve özlemlerle değil varlıklarında minnetle ve gönül huzuru ile anmalıyız.

Bir çocuğun annesinden ayrı kalması son derece acı ama engin bir merhamet ve şefkatle hayatını çocuğuna adamış bir annenin çocuğunu kaybettiğinde yaşadıklarının hiçbir tarifi ve tanımı yok. Bu nedenledir ki, annesi ölene öksüz denir de, yavrusunu kaybetmiş bir anneyi tarif edecek bir tanım bulunmaz. Eğer o anne, öpmeye kıyamadığı yavrusunu, vatanına şehit vermiş, kör bir kurşuna feda etmiş; gözünden sakınarak yetiştirdiği yavrusunun hayatı, canilerin kahpe ellerinde son bulmuşsa yaşadığı acı ne dayanılmaz, duyduğu özlem ne derindir!

Dünya ve ülkemiz böylesine zorlu ve meşakkatli bir süreçten geçerken elbette bu anneler gününü biraz buruk geçiriyoruz. Belki bu anneler gününde annelerimizin ellerini öpüp onlarla yan yana olamıyoruz ama tüm kalbimizle onlarla beraberiz. Biliyor ve inanıyoruz ki, bu günlerde geçecek ve onlara sımsıkı sarılacağımız günlerde gelecek.

Türkiye Kamu-Sen olarak başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimize minnet duygularımızı bir kez daha ifade ediyor, hayatta olmayanlara Allah’tan rahmet diliyoruz. İnsanlığın kurtuluşunun anne sevgisini ve ana yüreğini anlamaktan geçtiğine inanıyoruz.

Anneler gününde, hangi yaşta olursak olalım, annemizin gözündeki en masum, en çocuk halimizle, saçlarımız okşanmaya, gözyaşlarımız silinmeye, ruhlarımız arınmaya muhtaç bir halde annelerimizin huzuruna çıkıyor, ellerinden öpüyor, hayır dualarını bekliyoruz. Bütün annelerin anneler günü kutlu olsun”

 

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI