Atatürk

TBMM’NİN 100. YILINDA GURURLA VE MİNNETLE 22 Nisan 2020, Çarşamba | 12:22

 

22 Nisan 2020, Çarşamba | 12:22

 

Genel Başkanımız Önder Kahveci, TBMM’nin açılışının 100. yılında aşağıdaki açıklamayı yaparak, 23 Nisan akşamı saat 21.00’da tüm vatandaşlarımızı evlerinden İstiklal Marşını okumaya davet etti:
“Milli egemenliğimizin tecelligâhı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yıldönümünü gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

100 yıl önce “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır.” diyerek en küçük bir tereddüt göstermeden işgal kuvvetlerinin karşısına dikilen kahraman ecdadımızın yaktığı mücadele ateşi; bizlere hürriyetimizi hediye eden vatan, millet ve bağımsızlık aşkı; sinemizde sonsuza kadar yanacaktır.  Her bir Türk evladı; coğrafyamızı her devirde kan gölüne çeviren, gözü yaşlı masumların hunharca katledilmelerine neden olan şer güçlerin korkulu rüyası, hak yolunun yılmaz savaşçısıdır.  100 yıl önce ecdadımız, kanlarıyla bir milletin kaderini yeniden yazarken, tarihin akışını değiştirmiş; şeref ve haysiyetin varlık sahnesinde ne denli öneme sahip olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

23 Nisan, Türk milletinin bağımsız ve özgür yaşamak, demokratik Cumhuriyet’e sahip olmak, uygar dünyayla bütünleşmek yolundaki kararlılığını ortaya koyduğu bir millî mutabakattır.  Cumhuriyet, milli egemenlik ilkesinin yaşam bulduğu, vatandaşlarımızın hür iradeleriyle yönetime katıldığı, üstün nitelikli bir yönetim biçimidir.  Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutladığımız 23 Nisan’ın taşıdığı değer ve anlamlara sahip çıkmak, Meclisimizi ve Cumhuriyetimizi kuranların ülkülerini yaşama geçirmek için var gücümüzle çalışmak, ülkemizi bölmek isteyenlere verilecek en güzel cevap olacaktır.  Esareti kabullenmeyen, özgürlüğü ve bağımsızlığı hayatının temel dinamiği olarak kabul eden Türk milletinin geleceği çocuklarımız,

23 Nisan akşamı, balkonlarımızdan bütün yüreğimizle ve var gücümüzle Milli Marşımızı söyleyerek Devletimize ve kurucu değerlerimize bağlılığımızı haykıracak, birlik ve beraberliğimizi herkese göstereceğiz.

Küresel salgın nedeniyle evlerimizde kalmak zorunda olduğumuz bu günlerde, özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın kıymetini bir kere daha anladık, ecdadımızın mücadelesinin kutsiyetini bir kere daha idrak ettik.    Sabrımız, azmimiz ve ferasetimizle bu zorlukları da hep birlikte aşacak, çok yakın bir zaman içinde vatanımızın dört bir yanında yeniden özgürlüğümüzü doya doya yaşayacak, güzel günlere kavuşacağız.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi, Atatürk’ün geleceğimizin mimarı siz çocuklarımıza verdiği değerin göstergesidir.  Yarının gençleri ve büyükleri olarak, şanlı tarihimizden alacağınız güç, milletimizin güveni ve büyüklerimizin desteği ile her zaman başarılı olacağınıza yürekten inanıyoruz.

Sizleri çok seviyor ve sizlere güveniyoruz.

Büyük mücadelemizin 100. yılında, başta siz geleceğimiz çocuklarımız olmak üzere tüm milletimizin 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarken, bizlere kazanımlarımızı hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, gelmiş geçmiş bütün şehit ve gazilerimizi sonsuz rahmet ve minnetle anıyoruz. Vatan, millet ve hürriyet sevdamız, çağlara sığmayacak, zamana yenilmeyecek kadar büyüktür.

Ne mutlu Türk’üm diyene!”

 

DİĞER HABERLER
HABERLER

Sosyal Medyada TÜRK BÜRO-Sen

GENEL BAŞKAN

TÜRKEŞ GÜNEY

TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI