Geri

GENEL BAŞKANIMIZ KIRIKKALE’DE ÜYELERİMİZ İLE BULUŞTU

11 Ocak 2019, Cuma | 09:13
Genel Başkanımız Osman Eksert 10.01.2019 tarihinde Kırıkkale’de üyelerimiz ile buluştu.
 
Kırıkkale Şube Başkanımız Sabri Turgut’un açılış konuşmasından sonra 2018 yılını değerlendiren Genel Başkanımız Osman Eksert, “2018 yılı memurlarımız ve emeklilerimiz için ekonomik anlamda kayıp bir yıl olmuştur. Bu kaybın telafisi için ek zam istiyoruz” dedi.
 
Eksert konuşmasının devamında; “Memurlarımızın çoğu 3. Aydan itibaren vergi dilimine takılmaktadır. Yapılan zamlar vergi dilimi ve enflasyon sebebiyle uçup gitmektedir. Aldıkları maaşlar, barınma, ulaşım, ısınma ve zorunlu gıda harcamalarından öteye geçmiyor. Memura ve emekliye acilen ek zam yapılmalıdır. Türkiye Kamu-Sen olarak ek zam talebimizden vazgeçmeyeceğiz.
 
Memurlarımızın ve emeklilerimizin maaşlarında bir nebze olsun rahatlama sağlayabilmek için TBMM’ye bir çok yasa teklifi gönderdik. Tüm sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, Görevde Yükselme Sınavlarının iki yılda bir yapılması, Ek gösterge cetvelinin yeniden düzenlenmesi ve tüm memurların bu haktan faydalanması, Yardımcı Hizmetler Sınıfı çalışanlarının GİH’e geçirilmesi, kıdem aylığının artırılması, özel hizmet tazminatı yansıtma oranlarının artırılması için yasa tekliflerimizi TBMM’ye gönderdik. İnşallah bunlardan olumlu sonuç alacağız, memurlarımızın sorunlarına çözüm olacağız. Türk Büro-Sen olarak yetkiyi alacağız. Toplu Sözleşme masasında memur ve emeklinin daha fazla mağdur olmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.
 
Toplantıya çok sayıda üyemiz katıldı.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 5