Geri

KIRŞEHİR VE YOZGAT’TA ÜYELERİMİZ İLE BİR ARAYA GELDİK

10 Ocak 2019, Perşembe | 09:43
Genel Başkanımız Osman Eksert 08.01.2019 tarihinde Kırşehir’de, 09.01.2019 tarihinde ise Yozgat’ta üyelerimiz ile bir araya geldi. Yozgat’ta düzenlenen toplantıya Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Ali Oymak ve Nebi Yay’da eşlik ettiler.
 
Genel Başkanımız Osman Eksert konuşmasında enflasyon rakamlarını değerlendirerek, “2018 yılı yıllık enflasyonu %20.03 olarak gerçekleşti. Enflasyon farkı olan %6.7 Ocak ayı itibariyle memurlara yansıtılacak. 2019 yılı Ocak ayı zammı ise %4, yani toplamda memura %10.7 zam yapılacak. Ancak bu zamlar yetersizdir. Memurlarımızın çoğu 3. Aydan itibaren vergi dilimine takılmaktadır. Yapılan zamlar vergi dilimi ve enflasyon sebebiyle uçup gitmektedir. Türkiye İstatistik Kurumu’ndan alınan Aralık 2018 fiyatlarına göre yapılan araştırmada çalışan tek kişinin yoksulluk sınırı 3.127,74 TL, Dört kişilik bir ailenin asgari geçim haddi ise 6.500,73 Lira olarak belirlendi. Memurlarımız evlerine giderken zorunlu ihtiyaçlar dışında hiçbir alışveriş yapamaz hale geldi. Aldıkları maaşlar, barınma, ulaşım, ısınma ve zorunlu gıda harcamalarından öteye geçmiyor. Memura ve emekliye acilen ek zam yapılmalıdır. Türkiye Kamu-Sen olarak ek zam talebimizden vazgeçmeyeceğiz.
 
Memurlarımızın ve emeklilerimizin maaşlarında bir nebze olsun rahatlama sağlayabilmek için TBMM’ye bir çok yasa teklifi gönderdik. Tüm sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, Ek gösterge cetvelinin yeniden düzenlenmesi ve tüm memurların bu haktan faydalanması, Yardımcı Hizmetler Sınıfı çalışanlarının GİH’e geçirilmesi, kıdem aylığının artırılması, özel hizmet tazminatı yansıtma oranlarının artırılması için yasa tekliflerimizi TBMM’ye gönderdik. İnşallah bunlardan olumlu sonuç alacağız, memurlarımızın sorunlarına çözüm olacağız. Türk Büro-Sen olarak yetkiyi alacağız. Toplu Sözleşme masasında memur ve emeklinin daha fazla mağdur olmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.
 
Toplantılara çok sayıda üyemiz katıldı.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 11