Geri

GAZİANTEP ŞAHİNBEY NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ’NDE DARP EDİLEN ENGELLİ ÜYEMİZ İÇİN ALANLARDAYDIK

08 Ocak 2019, Salı | 12:50
Gaziantep Şahinbey Nüfus Müdürlüğü çalışanı engelli üyemizin darp edilmesi ile ilgili olarak Gaziantep Şubemiz Kaymakamlık önünde eylem yaptı.
 
Gaziantep Şube Başkanımız Atilla Özbey açıklamasında, “Son günlerde maalesef toplumsal şiddet olayları ülkemizde ve şehrimizde fazlaca meydana gelmeye başlamıştır. Her yeni gün yeni bir şiddet olayı ile karşılaşmaktayız.

Yeni yıldan beklentimiz bu olayların son bulmasıydı fakat 2019 yılı şimdiden 2018 yılını aratmaya başladı.

Üzülerek belirtiriz ki, Kamu çalışanları görevleri başında bazen sözlü, bazen fiziki müdahalelerle karşı karşıya kalmakta bezen ise canice öldürülmektedirler.

Yeni yılın ilk mesai gününde, 2 Ocak 2019 tarihinde Çankaya üniversitesinde öğretim görevlisi Ceren Damar Şenel, kopya çekerken yakaladığı öğrencisi tarafından görevi başındayken 8 yerinden bıçaklanmış, tabanca ile 2 el ateş edilerek korkunç ve vahşice öldürülmüştür. Ceren hocamıza Allahtan rahmet kederli ailesine sabır ve baş sağlığı dileriz.

Yeni yılın ilk mesai gününde maalesef Şehrimizde de kamu çalışanlarına şiddet uygulanmıştır. 2 Ocak 2019 tarihinde Şehrimizdeki yoğun kar yağışından dolayı kamuda engelli kadrosunda çalışan devlet memurları idari izinli sayılmasına rağmen, Nüfus Müdürlüklerindeki her geçen gün artan iş yükünü göz önünde bulundurarak büyük bir özveri gösterip mesaiye gelen Şahinbey Nüfus Müdürlüğü çalışanı engelli üyemiz Ferit KOCA da şiddete maruz kalmıştır.

Kuruma gelen bir grup adres değişikliğinde bulunmak istediklerini söyleyince Ferit Koca, YSK’nın kararına istinaden o adreste bulunduklarına dair fatura istemiş, söz konusu kişiler tarafından üyemize usulsüz işlem yaptırılmaya çalışılmış, üyemiz tarafından bu usulsüz işlem yapılmamıştır. Söz konusu grup müdür bey işlemi yapmanızı söyledi diyerek yalan beyanda bulunmuş. Üyemizin müdür bey ile görüşmesi neticesinde müdür beyin böyle bir talebinin olmadığı ortaya çıkmıştır. Görevini layıkıyla yapmaya çalışan engelli üyemize karşı, insanlıktan nasibini almamış bu kişilerce, çocuklarının yanında önce hakaret edilmiş, bununla da yetinilmeyip engelli arkadaşımız darp edilmiştir.
Sendikamız avukatı vasıtasıyla olay yargıya taşınmıştır. Türkiye Kamu-Sen il temsilciliği ve Türk Büro-Sen Gaziantep şubesi olarak konunun takipçisi olunmuştur. Nüfus müdürlüğündeki bu olay şehrimizde ve bölgemizde maalesef ilk değildir. Son bir ayda Gaziantep çalışma ve iş kurumu müdürlüğü ve Kilis SGK il müdürlüğünde de üyelerimiz darp edilmiştir. Söz konusu 3 olayı da kınıyoruz. Vatandaşlarımızı sağduyuya davet ediyoruz. Ülkemizin hiç bir yerinde kamu çalışanlarına şiddet uygulanmamasını temenni ediyor yetkililerin bu konuda önlem almaya yeni düzenlemeler getirerek ciddi yaptırımlar uygulanmasını arzu ettiğimizi belirtmek istiyoruz.

Son olarak şehrimiz özelinde, lokal bir uyarıda bulunmak istiyoruz. Hepimizin de bildiği gibi Şehitkâmil Nüfus müdürlüğü Şehitkâmil kaymakamlığıyla aynı hizmet binasını kullanmamaktadır. Bu sebeple nüfus müdürlüğünde görevli polis memuru bulunmamakta, her hangi bir güvenlik görevlisi de bulunmamaktadır. Biraz önce bahsettiğimiz olaylara deyim yerindeyse davetiye çıkartılmaktadır. Şehitkâmil nüfus müdürlüğümüze ivedilikle polis görevlendirilmesi ya da güvenlik istihdam edilmesi gerekmektedir. Türk Büro-Sen Gaziantep Şubesi olarak talebimizdir” dedi.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 4