Geri

ANKARA’DA ADLİYE ÇALIŞANI ŞEHİT VE GAZİ YAKINI ÜYELERİMİZLE BULUŞTUK

15 Aralık 2018, Cumartesi | 11:17
Ankara 14 Nolu Şubemizce 15 Aralık 2018 tarihinde Konfederasyon Genel Merkezimizde düzenlenen etkinlikte Ankara’da adliye çalışanı Şehit ve Gazi yakını üyelerimiz ile bir araya geldik.
 
Etkinliğe Genel Başkan Yardımcımız Gürkan Orhan, Ankara 14 Nolu Şube Başkanımız Emrah Coşkun ve Şube Yöneticileri ile çok sayıda üyemiz katıldı.
 
Genel Başkan Yardımcımız Gürkan Orhan konuşmasında, “Türk Büro-Sen 1992 yılında kurulan ve kurulduğu günden bu yana sadece üyelerinin değil tüm memurların hakkını savunan bir Sendikadır. Sendika demek, mevcut hakların korunması, geliştirilerek daha da ileriye taşınması demektir. Bizlerde mücadelemizin temeline bu alarak yola çıktık.

Bu yolda memurlarımız için bir çok kazanım elde ettik, ancak halen istediğimiz noktada değiliz. Maalesef kamuya çöreklenmiş bir sarı Sendika memurlarımız adına ne toplu sözleşme masasında, ne de kamu personel danışma kurulu toplantılarında hiçbir şey yapmamıştır.
Memurlarımız bugün yoksulluk sınırında maaş almakta, enflasyon ile mücadele edememektedir. Enflasyon kadar yapılan zam sıfır zam demektir. İnsan onuruna yakışmayan ücret demektir. Hangi memurumuz pazardan filesini doldurarak eve gidebiliyor? Hangi memurumuz temel gıda, barınma ve ulaşım dışında sosyal bir etkinlik için para ayırabiliyor? Peki bunun sorumluları kim? Yetkili olduğunu iddia eden etkisiz Sendikadır.  Görüşmelerin bitmesine daha günler kala, refah payı dahi olmayan artışlara imza atarak, memurun bütün haklarını masada bırakmışlardır.

Biz Türk Büro-Sen ve Türkiye Kamu-Sen olarak bu yolda elimizi taşın altına koyduk. 3600 ek gösterge cetvelinde artış yapan ve hiç ek gösterge alamayan memurlarımızın da bu haktan faydalanabilmesi için kanun teklifi hazırladık. MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı aracılığı ile meclise gönderdik. Teklifimiz Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edilmiştir. İnşallah hayırlı sonuçlar elde edeceğiz.
Özel Hizmet Tazminatı Yansıtma Oranının artırılması,  Kıdem Aylığı artışı, Yardımcı Hizmetler Sınıfı ve Tüm Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi içinde kanun teklifleri hazırladık.

Geçtiğimiz günlerde Kamu Personel Danışma Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Burada da taleplerimizi ilettik, memurlarımızın için acilen ek zam istedik. Ancak sözde yetkili Konfederasyon koltuk kavgası yapmaktan memurun sorunlarını konuşmayı yine unuttu. Kısacası memurun yanında bir tek bizler varız. Lütfen bunları kurumlarınızda çalışma arkadaşlarınıza anlatınız ki, onlar da gerçekleri bilsin. 2020 ve 2021 yıllarını da kaybetmesinler.

Ayrıca 20.03.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Başbakanlık Genelgesinde, "Hizmetli unvanlı şehit ve gazi yakınlarının büro hizmetlerinde görevlendirilmesi hususuna azami özen gösterilecektir" denilmiştir.

Bizler bu konunun da takipçisiyiz. Genelgeye uyulmayan bir Adliye varsa lütfen bilgimiz olsun arkadaşlar. Sizler bizlere Şehitlerimizin ve Gazilerimizin emanetlerisiniz. Allah onlardan binlerce kez razı olsun. Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, Gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.
 
 
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 14