Geri

ANKARA BÖLGE ADLİYE MAHKEMELERİNDE ÜYELERİMİZ İLE BİR ARAYA GELDİK

07 Aralık 2018, Cuma | 09:49
Genel Başkanımız Osman Eksert, 07.12.2018 tarihinde Ankara 14 Nolu Şubemizce düzenlenen programda Ankara Bölge Adliye Mahkemelerinde üyelerimiz ile bir araya geldi.
 
Ankara 14 Nolu Şube Başkanımız Emrah Coşkun’un selamlama konuşmasından sonra Genel Başkanımız Osman Eksert, “Adliyelerde herkese adalet dağıtmak için mesai mefhumu olmaksızın çalışan adalet çalışanlarına adaletsizlik yapılıyor. Hakim ve savcılar ile mesai arkadaşı olan adalet çalışanları görmezden geliniyor. Adalet çalışanlarının havuz paralarına el konuldu, ekonomik, sosyal ve özlük hakları bakımından geriye götürüldü. Bu haksızlıklara göz yuman sözde yetkili ama etkisiz sendika ise sadece sustu. Biz Türk Büro-Sen olarak susmayacağız.

Çalışanların haklarının korunması için elimizden geleni yapıyoruz. Ek gösterge rakamlarının yükseltilmesi ve hiç ek gösterge alamayanlarında ek gösterge alması için, tüm sözleşmeli çalışanların kadroya geçirilmesi, Mübaşirlerin GİH sınıfına geçirilmesi için kanun teklifleri hazırlayarak TBMM’ye gönderdik. MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı aracılığı ile kanun tekliflerimiz TBMM’ye sunuldu. En kısa zamanda sonuç alacağız inşallah. Türk Büro-Sen her zaman çalışanın yanında olacak. Hiçbir haksızlığa göz yummayacak.” Dedi.

Etkinliğe Ankara 14 Nolu Şube Yönetimimiz ve çok sayıda Bölge Adliye Mahkemesi çalışanı katıldı.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 2