Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI MUHAKEMAT GENEL MÜDÜRÜNE ÇALIŞANLARIN SORUNLARINI İLETTİK


[ 30 Kasım 2018, Cuma – 16:09 ]

Genel Başkanımız Osman Eksert, Genel Başkan Yardımcılarımız Nebi Yay, Vedat Ulu ve Ankara 2 Nolu Şube Başkanımız Türkeş Güney ile 30.11.2018 tarihinde Hazine ve Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşaviri ve Muhakemat Genel Müdürü Hayrettin Kurt’u ziyaret etti.
 
Çalışanların sorunlarının ve çözüm yollarının görüşüldüğü ziyarette Genel Başkanımız Osman Eksert, “Muhakemat çalışanları ve Hazine avukatlarının yeterli sayıda atamaları yapılmamakta, personel eksikliği yaşanmaktadır. Bu sebeple iş yükü oldukça fazladır. Bu sorun çözülmeli ve gerekli atamalar yapılmalıdır. 666 sayılı KHK ile hukuk biriminde çalışan diğer personele vekalet ücreti ödemesi kaldırılmıştır.  Diğer personele vekalet ücreti ödenmeli bu yanlış karardan biran evvel dönülmelidir. Konfederasyonumuz tarafından hazırlanarak, MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı aracılığıyla TBMM'ye sunulan ek gösterge artışı ile ilgili kanun tasarısındaki teklifimiz, Hazine avukatları ve diğer çalışanları da kapsayacak şekilde sunulmuş olup, bu konuda desteğinizi bekliyoruz. Ayrıca yol tazminatlarından muhakemat hizmetlerinde görevli diğer personeller de faydalandırılmalıdır” dedi.
 
 
Hazine ve Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşaviri ve Muhakemat Genel Müdürü Hayrettin Kurt ise, “Çalışanların sorunlarının çözümü noktasında Sendikalar ile işbirliği yapmaktan mutluyuz. Sivil toplum kuruluşları ile her zaman istişare içinde olacağız. Taleplerinizi değerlendireceğiz. Hazine avukatları ve Muhakemat çalışanlarının idari yapısında yeniden bir düzenleme yapacağız. Ayrıca, 666 sayılı KHK ile kaldırılan diğer personele de ödenen vekalet ücretlerinin yeniden ödenmesi için çalışma yapacağız” dedi.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |