Geri

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI MUHAKEMAT GENEL MÜDÜRÜNE ÇALIŞANLARIN SORUNLARINI İLETTİK

30 Kasım 2018, Cuma | 16:09
Genel Başkanımız Osman Eksert, Genel Başkan Yardımcılarımız Nebi Yay, Vedat Ulu ve Ankara 2 Nolu Şube Başkanımız Türkeş Güney ile 30.11.2018 tarihinde Hazine ve Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşaviri ve Muhakemat Genel Müdürü Hayrettin Kurt’u ziyaret etti.
 
Çalışanların sorunlarının ve çözüm yollarının görüşüldüğü ziyarette Genel Başkanımız Osman Eksert, “Muhakemat çalışanları ve Hazine avukatlarının yeterli sayıda atamaları yapılmamakta, personel eksikliği yaşanmaktadır. Bu sebeple iş yükü oldukça fazladır. Bu sorun çözülmeli ve gerekli atamalar yapılmalıdır. 666 sayılı KHK ile hukuk biriminde çalışan diğer personele vekalet ücreti ödemesi kaldırılmıştır.  Diğer personele vekalet ücreti ödenmeli bu yanlış karardan biran evvel dönülmelidir. Konfederasyonumuz tarafından hazırlanarak, MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı aracılığıyla TBMM'ye sunulan ek gösterge artışı ile ilgili kanun tasarısındaki teklifimiz, Hazine avukatları ve diğer çalışanları da kapsayacak şekilde sunulmuş olup, bu konuda desteğinizi bekliyoruz. Ayrıca yol tazminatlarından muhakemat hizmetlerinde görevli diğer personeller de faydalandırılmalıdır” dedi.
 
 
Hazine ve Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşaviri ve Muhakemat Genel Müdürü Hayrettin Kurt ise, “Çalışanların sorunlarının çözümü noktasında Sendikalar ile işbirliği yapmaktan mutluyuz. Sivil toplum kuruluşları ile her zaman istişare içinde olacağız. Taleplerinizi değerlendireceğiz. Hazine avukatları ve Muhakemat çalışanlarının idari yapısında yeniden bir düzenleme yapacağız. Ayrıca, 666 sayılı KHK ile kaldırılan diğer personele de ödenen vekalet ücretlerinin yeniden ödenmesi için çalışma yapacağız” dedi.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1