Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

ANKARA ŞUBELERİMİZ İLE BİR ARAYA GELDİK


[ 27 Kasım 2018, Salı – 09:27 ]

26.11.2018 tarihinde Sendika Genel Merkezimizde Ankara Şube Başkan ve Yöneticilerimiz ile istişare toplantısı düzenledik.

Toplantıda Genel Başkanımız Osman Eksert, Genel Başkan Yardımcılarımız Hüseyin Aslan, Bayram Ali Oymak, Kadir Polat, Nebi Yay, Vedat Ulu ve Gürkan Orhan hazır bulundu.
 
Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Aslan’ın selamlama konuşmasından sonra kürsüye gelen Genel Başkanımız Osman Eksert, yetki dönemine az kaldı ve çalışmalarımızı daha da hızlandırmalıyız dedi.

Eksert, “Bildiğiniz üzere 15 Mayıs 2019 tarihinde Sendikaların üye sayılarına göre yetkili Sendika yeniden belirlenecek. Bu süreçte elimizi taşın altına koymalı ve yetkiyi etkisiz ellerden geri almalıyız. Yıllardır yetkili olduğunu iddia eden etkisiz Sendika ve Konfederasyon sebebiyle memurlarımız ekonomik, sosyal ve özlük haklarında ciddi kayıplar yaşadı. Memurun maaşı sürekli eridi, mağdur edildi. Toplu sözleşme görüşmelerinde sadece birkaç oturumla sözleşmeye imza atılarak, memurlar mağdur edildi.

Türk Büro-Sen ve Türkiye Kamu-Sen olarak, bu mağduriyete son vermemiz lazım. Tüm memurlara ulaşmamız, Sendikamızı anlatmamız gerekiyor. Biz elimizi taşın altına koyduk. Tüm memurların ek göstergelerinin yükseltilmesi, hiç ek gösterge alamayanların da ek gösterge alması, Yardımcı Hizmetler Sınıfı çalışanlarının GİH’e geçirilmesi, kıdem aylığının artırılması, özel hizmet tazminatı yansıtma oranlarının artırılması, tüm sözleşmeli statüde çalışanların kadroya geçirilmesi için kanun teklifleri hazırlayarak, TBMM’ye gönderdik. Memurlarımızın mağduriyeti bir nebze olsun hafiflesin diye çaba verdik. Peki sözde yetkili Konfederasyon ne yaptı? Memurlarımız için ek zam isteyerek meydanlara indiğimizde bile hiç bir şey yapmadılar. Hem mağdur ettiler, hem de sessiz kaldılar. Biz artık sessiz kalmayacağız. Yetki yeniden ehil ellere yani bizlere geçecek. Bunun için de ulaşmadığımız hiçbir memur arkadaşımız kalmayacak” dedi.
 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 21
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |