Geri

ANKARA ŞUBELERİMİZ İLE BİR ARAYA GELDİK

27 Kasım 2018, Salı | 09:27
26.11.2018 tarihinde Sendika Genel Merkezimizde Ankara Şube Başkan ve Yöneticilerimiz ile istişare toplantısı düzenledik.

Toplantıda Genel Başkanımız Osman Eksert, Genel Başkan Yardımcılarımız Hüseyin Aslan, Bayram Ali Oymak, Kadir Polat, Nebi Yay, Vedat Ulu ve Gürkan Orhan hazır bulundu.
 
Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Aslan’ın selamlama konuşmasından sonra kürsüye gelen Genel Başkanımız Osman Eksert, yetki dönemine az kaldı ve çalışmalarımızı daha da hızlandırmalıyız dedi.

Eksert, “Bildiğiniz üzere 15 Mayıs 2019 tarihinde Sendikaların üye sayılarına göre yetkili Sendika yeniden belirlenecek. Bu süreçte elimizi taşın altına koymalı ve yetkiyi etkisiz ellerden geri almalıyız. Yıllardır yetkili olduğunu iddia eden etkisiz Sendika ve Konfederasyon sebebiyle memurlarımız ekonomik, sosyal ve özlük haklarında ciddi kayıplar yaşadı. Memurun maaşı sürekli eridi, mağdur edildi. Toplu sözleşme görüşmelerinde sadece birkaç oturumla sözleşmeye imza atılarak, memurlar mağdur edildi.

Türk Büro-Sen ve Türkiye Kamu-Sen olarak, bu mağduriyete son vermemiz lazım. Tüm memurlara ulaşmamız, Sendikamızı anlatmamız gerekiyor. Biz elimizi taşın altına koyduk. Tüm memurların ek göstergelerinin yükseltilmesi, hiç ek gösterge alamayanların da ek gösterge alması, Yardımcı Hizmetler Sınıfı çalışanlarının GİH’e geçirilmesi, kıdem aylığının artırılması, özel hizmet tazminatı yansıtma oranlarının artırılması, tüm sözleşmeli statüde çalışanların kadroya geçirilmesi için kanun teklifleri hazırlayarak, TBMM’ye gönderdik. Memurlarımızın mağduriyeti bir nebze olsun hafiflesin diye çaba verdik. Peki sözde yetkili Konfederasyon ne yaptı? Memurlarımız için ek zam isteyerek meydanlara indiğimizde bile hiç bir şey yapmadılar. Hem mağdur ettiler, hem de sessiz kaldılar. Biz artık sessiz kalmayacağız. Yetki yeniden ehil ellere yani bizlere geçecek. Bunun için de ulaşmadığımız hiçbir memur arkadaşımız kalmayacak” dedi.
 
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 21