Geri

TÜRKAV GENEL KURULUNA KATILDIK

10 Eylül 2018, Pazartesi | 10:11
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ile Genel Başkanımız Osman Eksert ve konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı’nın (TÜRKAV) 10. Olağan Genel Kuruluna katıldılar.
 
 
 
ÖNDER KAHVECİ: 26 YIL ÖNCE BU HARCI KOYANLARIN DURDUĞU YERDEYİZ
 
 
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından 10. Olağan Genel Kurul’da bir konuşma yapan Genel Başkanımız Önder Kahveci, “Bizim ayrımız gayrımız yoktur. TÜRKAV ve Türkiye Kamu-Sen birbirini tamamlayan kuruluşlardır. Zorlukları, güçlükleri beraberce aşacağız” dedi. Kahveci, “TÜRKAV’ın 10 Olağan Genel Kurulunun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bugüne kadar bu kuruma emek veren tüm dostlarımızı saygıyla selamlıyorum. Hakkın rahmetine kavuşmuş olan tüm gönül dostlarımızı rahmetle yad ediyorum. Genel Kurul sonrasında yeni görev alacaklara başarılar diliyorum. TÜRKAV ve Kamu-Sen farklı kuruluşlar değildir. Türkav’ın ardından üç yıl sonra Türkiye Kamu-Sen kurularak sendikal mücadelesine başladı. Türkiye Kamu-Sen klasik sendikal mücadelenin dışında kendine üçüncü bir yol açmıştır. Her şeyi kabul eden ya da reddeden değil, doğruya doğru yanlışa yanlış diyoruz. Bu harcı 26 yıl önce kim koyduysa Türkiye Kamu-Sen halen oradadır. Türkiye Kamu-Senliler vatan millet sevdalısıdır.
 
 
 
26 yıldır olduğu gibi bundan sonrada mücadelemizi sürdüreceğiz ama inandığımız değerlerden asla taviz vermeyeceğiz. Vatan, millet, bayrak sevdalısı olan herkes bu çatı altında bizlerle yürüyor. Herkes biliyor ki, Türkiye Kamu-Sen kendi emeğinin önüne ülkesini ve milletini koyan yegane bir kuruluştur. Bizler ebed müddet bu devletin yaşasın diye çaba sarf etmeye devam edeceğiz. Üzerinde hür ve bağımsız vatanınız yoksa orada siyasetten, sendikacılıktan bahsedemeyiz. Türkiye Kamu-Sen olarak, “Bizim ilkemiz önce ülkemizdir”
 
 
 
Sendikacılık yükselen değerlere sahip çıkmak değildir. Zor zamanlarda doğruları söylemektir. Türkiye Kamu-Sen her zaman bu yolda ilerlemiştir. Zor dönemde ilkelerimizden kopmadan doğruları söyledik, söylemeye devam edeceğiz. Ben tekrar evinize hoş geldiniz diyor, 10. Olağan Genel Kurulunuzun hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 4