Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

İZMİR 1 NOLU ŞUBEMİZ TİRE’DE MAL MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞANLARININ ALIKONULMASINI KINADI


[ 02 Ağustos 2018, Perşembe – 08:02 ]

İzmir 1 Nolu Şube Başkanımız Cumhur ÇİL’in basın açıklaması
 
26 Temmuz 2018 Perşembe günü görevleri sadece kamu hizmetini yerine getirmek olan arkadaşlarımıza yapılan saldırıyı sebebi ne olursa olsun şiddetle kınıyoruz.

Bu arkadaşlarımız kendi özel işleri için o köye gitmemişlerdir, her devlet memuru gibi yaptıkları işin sorumluluğunu bilerek sadece bilgi amaçlı keşif yapmak üzere köyde iken maksatlı kişilerin örgütlediği köylüler tarafından saldırıya uğramışlardır.

Yerel basında taşınmazın Jeotermal tesis kurulması için Mal Müdürlüğü tarafından izin verildiğine dair asılsız haber yapılması üzerine ve konunun Meclis gündemine taşınması nedeniyle taşınmaz üzerinde izinsiz herhangi bir işlemin yapılıp yapılmadığı ve taşınmaz üzerinde ağaçların kesilip kesilmediği ve bitki örtüsüne zarar verilip verilmediğinin tespiti amacıyla gidildiği, Jeotermal termal kaynak arama ve işletme ruhsatı verme yetkisi İzmir Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığınındır.

Kaymakamlıkların jeotermal arama faaliyetleri için izin ve onay verme yetkisi yoktur. 5686 sayılı Kanunda arama faaliyetleri için ecrimisil ve kira bedeli alınmaz denildiğinden Mal Müdürlüğü Milli emlak Servislerince de herhangi bir işlem tesis edilmesi mümkün değildir.

Söz konusu saldırı neticesinde arkadaşlarımız sendika avukatlarımızın yönlendirmesi ile ilgili kişilerden şikayetçi oldular ve bu konuda savcılık soruşturması devam etmektedir. Savcılık soruşturması sonucunda arkadaşlarımıza saldıran kişilerin tek tek ortaya çıkarılacağından şüphemiz bulunmamaktadır. Sendika olarak bu işin sorumlularının ortaya çıkarılması ve bir daha başka bir arkadaşımızın başına böyle bir olayın gelmemesi için elimizden gelen her şeyi yapacağımızı buradan sizlerin aracılığıyla kamuoyuna açıklıyorum. Hem sendika olarak hem de sendika avukatlarımız ile bu işin peşini bırakmayacağımızı ve bu menfur saldırıdan sorumlu olan kişilerin en ağır cezaları alması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ayrıca bu üzücü olay sonucu hem ruhsal olarak hem de bedensel olarak zarar gören arkadaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 4
 
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |