Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

DENİZLİ ŞUBEMİZ, EMEK MÜCADELEMİZDE 26. YILIMIZ KUTLU OLSUN


[ 18 Haziran 2018, Pazartesi – 14:14 ]

Türk Büro Sen Denizli Şube Başkanı Hüseyin UTANGAÇ'ın yazılı basın açıklaması

Devletimizin, milletimizin vazgeçilmez değerlerini ve kamu görevlilerinin haklarını koruyup, daima daha iyiye ve güzele ulaşmayı hedefleyen Sendikamızın 26. kuruluş yıldönümünü gururla kutluyoruz.

Merkezine insan, millet sevgisini, vatan sevdasını ve hizmet aşkını alarak 26 yıl önce “İnsan mukaddes, emek kutsaldır” anlayışıyla çıktığımız bu yolda; Hak, hukuk ve adaleti sadece kendimiz için yani sadece mensuplarımız için savunmadık. Herkes için, ülkemizde yaşayan her fert için hak, hukuk ve en önemlisi adalet yani adil paylaşım istedik. “İnsan mukaddes, emek kutsaldır” anlayışımızın gereğini hep yerine getirmek ve yerli yerine oturtmak için çaba sarf ettik.

Konfederasyonumuza bağlı sendikalarla birlikte memur sendikacılığının gerçek manada yapıldığı tek adres olduk. Tüzüğümüzde yer alan ilkeler doğrultusunda; “Bizim ilkemiz önce ülkemiz” diyerek; üreten, yol gösteren, hak eden ve hak ettiğini mutlaka alan bir sendikacılık anlayışını Türk sendikal hareketine kazandırdık. 

Mücadelemizin temel esası, ILO standartları ve uluslararası sözleşmeler referans alınmak suretiyle grevli, gerçek anlamda toplu sözleşmeli,  evrensel sendikal haklarla donanmış, refah ücretine kavuşmuş, geleceğe umutla ve güvenle bakan bir kamu çalışanı; birlik, bütünlük ve kardeşlik içinde yaşayan, huzurlu bir topluma kavuşmaktır.

40 bine yakın büyük bir kitlenin aile sıcaklığı içinde bütünleştiği bu yuvada, ortak amaç ve sevginin ortaya çıkardığı sinerji ile hedefimizden şaşmadan, kurulduğumuzda belirlediğimiz ilkelerden sapmadan, memurlarımızın hak ve menfaatlerinin korunup, geliştirilmesi için çalışmaya devam ettik. Bu yolda harcadığımız her emek, sendikal mücadele tarihine altın harflerle yazılacaktır.

Devleti temsil eden memurların haklarının ellerinden alınması, iş güvencelerinin yok edilmesi, maaşlarının enflasyon karşısında erimesiyle karşı karşıyayız. Kamu görevlilerinin haklarının gasp edilmeye çalışıldığı bir dönemde üyelerimizin ve tüm kamu çalışanlarının haklarını sonuna kadar savunacağız. Bu konularda kimse bizden taviz beklemesin.

26 yıllık onurlu mücadelemizde, Onlarca mücadele neferimizi Hak’ka uğurladık. Yüzlercesi emekli oldu. Daha fazlası nöbet değişikliği ile bayrağı yol arkadaşlarına teslim etti.  Geçmişte ve halen Türk Büro-Sen üyesi olan ve bize destek veren işyeri temsilcilerimizden şube başkanlarımıza, şube yönetim kurulu üyelerimize, ilçe ve il temsilcilerimize, genel merkez yöneticilerimize ve bu davaya bir şekilde emeği geçmiş herkese tek tek teşekkür ediyoruz. 

Ne mutlu bize ki, Gönülleri Vatan, Bayrak, Devlet ve Millet için çarpanlarla hep birlikte olduk. Ne mutlu bize ki, sevdamızdan hiç vaz geçmedik. Ne mutlu bize ki, adam gibi sendikacılık yapılan bir Konfederasyonda üye olduk, nefer olduk…

Ne mutlu bize ki, Türk Büro-Sen mensubuyuz…

Nice 26 yıllara Türk Büro-Sen, Türkiye Kamu-Sen ailesi…


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 2
     
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |