Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

TEŞKİLAT BULUŞMALARIMIZ “TOKAT” İLE DEVAM ETTİ


[ 05 Haziran 2018, Salı – 10:04 ]

Türkiye Kamu-Sen Tokat  teşkilatı, Genel Başkan Önder Kahveci  ve sendikalarımızın genel başkanlarıyla  bir araya geldi. Yoğun katılımın olduğu buluşmaya kamu çalışanları ve davetlilerin coşkusu damga vurdu.
 
 
Tokat teşkilat toplantısının açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Önder Kahveci, gündemin önemli başlıklarını ve çalışma hayatını yakından ilgilendiren konulara değindi.  11 ayın sultanı Ramazanın hayırlar getirmesini dileyerek konuşmasına başlayan Önder Kahveci,  son günlerde artan terör saldırılarına da değinerek, “Gerek terör örgütleri aracılığıyla gerekse ekonomik ve siyasi silahlarıyla ülkemize saldırılmakta, vatanımız adeta ateşle çevrelenmektedir.  Milletimizin desteğiyle, güvenlik güçlerimiz binlerce yıllık vatanımızı korumak ve nurlu ufuklara taşımak adına cansiperane bir mücadele veriyor. Bilinmelidir ki, Türk milleti kendisine yapılan iyiliği de kötülüğü de hainliği de asla unutmayacak; kim olursa olsun teröriste ve bunların yardakçılarına hak ettiği cevabı mutlaka verecektir. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum, mekanları cennet olsun” dedi.

 
KAHVECİ:  EK GÖSTERGE SORUNUNU ÇÖZMEK İÇİN SEÇİMİ BEKLEMEYE GEREK YOK. DERHAL BU DÜZENLEME YAPILMALIDIR
 
Kamuda yaşanan sıkıntıların yıllardır artarak devam ettiğine dikkat çeken Genel Başkanımız,  bütün memurları kapsaması gerektiğini vurguladığı ek gösterge değişikliğinin detaylı bir çalışma yapılmazsa yeni sıkıntılara neden olacağına dikkat çekti.  Kahveci, “Beklentimiz, 657 sayılı Kanunun ek gösterge cetvelinin unvan bazında yeniden ele alınıp, ek gösterge alamayan personele de ek gösterge verilmesi, tüm ek gösterge rakamlarının 800’er puan artırılarak köklü bir düzenleme ile bu sorunun tamamen çözülmesi yolundadır.  Ayrıca bu düzenlemeyi yapmak için iktidarın seçimleri beklemesine de gerek yoktur. Seçim sonrası beklenmemeli, derhal bu düzenleme yapılmalıdır” şeklinde konuşarak  sözleşmeli, idari hizmet sözleşmeli, geçici vekil gibi çok başlı ve çok statülü sistemin sonlandırılmasını bir kez daha talep etti.

 
KAHVECİ: YETKİLİ KONFEDERASYONUN YANLIŞ POLİTİKALARI YÜZÜNDEN DAHA ŞİMDİDEN MEMUR MAAŞINDAKİ ERİME YÜZDE 2,38’E ULAŞTI
 
Çalışan bütün kesimlerin enflasyon karşısında yaşadıkları sıkıntıya değinen Genel Başkan Önder Kahveci, maaşların reel kayba uğradığını belirtti. Ülkenin büyümesine rağmen, çalışanların pastadan pay alamadığına dikkat çeken Kahveci, “Biz artık enflasyona bağlı maaş artışları tarihe karışmalı, ailelerin asgari geçinme tutarına uygun bir maaş belirleme sistemi getirilmeli, memurlara refah payı verilmelidir, diyoruz. Her seçim sürecini sorunların çözülmesi için bir umut ışığı olarak görüyoruz. Bu seçimlerde de büyük bir beklenti içindeyiz.  Emeklilere bayram ikramiyesi verileceği ifade edilmiştir ama bu uygulamanın da bir ayağı eksik kalmış, memurlar kapsam dışında tutulmuştur. Öncelikle  Ramazan Bayramı öncesinde memurların da bu uygulamaya dahil edilmesi en büyük beklentimizdir” dedi.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 5
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |