Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

TÜRKİYE KAMU-SEN KIRIKKALE TEŞKİLAT BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ


[ 30 Mayıs 2018, Çarşamba – 11:38 ]

Türkiye Kamu-Sen Kırıkkale İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Teşkilat Buluşması büyük bir katılımla gerçekleştirildi.
 
Coşkulu bir kalabalığa ev sahipliği yapan Kırıkkale teşkilat buluşmasına Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları da katıldı.
 
 
2 bin 500’ü aşkın kamu çalışanın hazır bulunduğu toplantı da konuşan Genel Başkanımız Önder Kahveci, ülke gündemi ve çalışma hayatında öne çıkan konuları değerlendirdi.
 
KAHVECİ: ANADOLU MACERAMIZ İSTANBUL’UN FETHİ İLE TAÇLANMIŞTIR
 
İçinde bulunduğumuz Ramazan ayının ülkemize, milletimize ve İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ederek sözlerine başlayan Genel Başkanımız Önder Kahveci, bu müstesna ayın içine denk gelen İstanbul’un Fethinin 565. Yıl dönümünü de kutladı. Kahveci, “İstanbul’un kapılarının Türk ve İslam dünyasına açılmasının 565. yıldönümünü gururla kutluyoruz. 1071 Malazgirt Zaferi ile başlayan Türk milletinin son Anadolu macerası, İstanbul’un fethi ile taçlanmıştır. Tarifsiz bedeller ödeyerek yürüdüğümüz bu tarih sahnesinde bugün yeni ve büyük bir saldırı dalgası ile daha karşı karşıyayız. Ancak, Türk milleti etrafına örülmek istenen esaret zincirini parçalayarak içerideki ve dışarıdaki bütün düşmanlarını bir kez daha hezimete uğratacaktır” dedi.
 
KAHVECİ: EK GÖSTERGE TÜM MEMURLARIMIZI KAPSAYACAK ŞEKİLDE YENİDEN DÜZENLENMELİDİR
 
Polis, Öğretmen, Hemşire ve Din görevlilerinin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılacağı yönünde atılan adımın olumlu olduğuna vurgu yapan Genel Başkanımız Önder Kahveci, diğer memurlarımız içinde bu adım atılmalı, bayram ve seçim öncesi bu karar hayata geçirilmelidir” dedi.  Kahveci, “Siyasi iktidarın seçim beyannamesinde yer alan Polis, Öğretmen, Hemşire ve Din görevlilerinin ek gösterge rakamlarının 3600’e çıkarılacağı yönündeki vaadi son derece olumlu karşıladığımız bir adımdır. Ancak, Türkiye Kamu-Sen olarak yıllardır ek gösterge rakamlarının tüm memurlar için artırılması talebimiz tam anlamıyla karşılık bulmamıştır. Kamuda ek gösterge alamayan yardımcı hizmetler sınıfı dahil olmak üzere tüm memurlar için yeni bir düzenleme yapılmalı, bu karar tekrar gözden geçirilmeli ve bütün ek gösterge rakamları 800 puan artırılmalıdır. Alınan kararda bu yönde bir düzenleme yapılmazsa eksik kalacak ve kamuda çalışma barışına darbe vuracaktır. Türkiye Kamu-Sen olarak yaklaşan Ramazan bayramı ve 24 Haziran seçimleri öncesi bu adımın tüm memurlar için atılmasını ve seçimler beklenmeden hayata geçirilmesini bekliyoruz” dedi.
 
 
KAHVECİ: MEMURLARIMIZ DA BAYRAM İKRAMİYESİ MÜJDESİNİ BEKLEMEKTEDİR
 
 
Emeklilere verilen  bayram ikramiyesi konusunda da değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Önder Kahveci, “12 milyon emeklimize her iki dini bayramda Bin TL bayram ikramiyesi verilmesi konfederasyonumuzun yıllardır Toplu Sözleşme masasına taşıdığı en önemli taleplerden birisiydi. Siyasi iktidarın emeklilerimize yönelik aldığı bu kararı memnuniyetle karşılarken, 2 milyon 600 kamu çalışanın ise kapsam dışı bırakılması bizleri üzmüştür. Emeklilerimiz için alınan bu kararın kamuda görev yapan memurlarımız için de alınması zaruridir. Bu müjdeli haberi en kısa zamanda bekliyoruz” dedi.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 5
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |