Geri

YALOVA’DA ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADIK

15 Mayıs 2018, Salı | 11:52
Genel Başkanımız Osman Eksert ve Genel Başkan Yardımcımız Bayram Ali Oymak, Yalova Şube Yönetimimiz tarafından 14.05.2018 tarihinde düzenlenen Anneler Günü etkinliğine katıldılar.
 
Genel Başkanımız Osman Eksert konuşmasında, kadın olmanın zorluğundan bahsederek, “çalışma hayatı ve sosyal hayatta kadınlarımız daha ön planda olmalıdır. Toplumların mimarları kadınlar, yani annelerimizdir. Son yıllarda artan kadın cinayetleri, kadına şiddet olayları kadınların toplumdan soyutlanarak eve hapsedilmeye çalışılması kabul edilemez bir durumdur.
 
Peygamberimiz, “Cennet, Anaların ayaklarının altındadır” diyerek, annelerin ne kadar kutsal ve önemli olduğunu ifade etmiştir. Biz millet olarak, kadınlarımıza gereken değeri vermeli, çalışma hayatında yaşadıkları sorunları çözüme kavuşturarak, kadınlarımızın toplumda daha aktif roller üstlenmesini sağlamalıyız. Kadınların gerekli eğitimleri alması, aynı zamanda yetiştireceği bilinçli nesiller demektir. Bu yüzden kadınlar asla eve kapatılmamalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Annelerin, Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi.
 
Etkinliğe Türkiye Kamu-Sen Yalova İl Temsilcisi Mustafa Deviren, Şube Başkanımız Hacı Ali Kalaycı, Şube Başkan Yardımcılarımız ve çok sayıda Şubemiz üyesi hanım katıldı.
 
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 11