Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

ÇANKIRI ŞUBEMİZ, EMEKLİLERE VERİLECEK OLAN BAYRAM İKRAMİYESİ MEMURLARA DA VERİLMELİDİR


[ 08 Mayıs 2018, Salı – 17:30 ]

TÜRK BÜRO-SEN ÇANKIRI ŞUBE BAŞKANI METİN MEMİŞ’İN YAZILI BASIN AÇIKLAMASI


“Bilindiği üzere şuan Emeklilerimize dini bayramlarda 1000 TL bayram ikramiyesi verilecek. Çok doğru bir karar olmuştur. Emeklilerimiz yıllardır yarı aç yarı tok yaşamaktadır. Ancak eksik bir uygulamadır, Emeklilere verilen bayram ikramiyesinin memurlarımıza da verilmesi için kampanyalar yaptık ve bu çalışmalarımızla Türkiye gündemine oturduk. İnşallah en kısa zamanda bununla ilgili olarak hayırlı gelişmeler olacaktır.
Yine tüm sözleşmeli çalışanlar ve 4/B’lilerin kadroya geçirilmesi için bir dilekçe kampanyası başlattık. Bu dilekçeleri Başbakanlığa götüreceğiz.”
MEMURUN İŞ GÜVENCESİZ VE KURALSIZ ÇALIŞMASINI ASLA KABUL ETMEYİZ

Metin MEMİŞ “Memurum iş güvencesi bu aralar çok gündeme gelmeye başladı. Ancak, Türkiye Kamu-Sen olarak bu konuda duruşumuz çok net. Güvencesiz ve kuralsız çalışmayı asla kabul etmeyiz. Hükümet yetkililerini bu konuda şimdiden uyarıyoruz. Eğer böyle yanlış bir karar alınırsa, üretimden gelen gücümüzü sonuna kadar kullanırız. İş güvencemiz, kırmızı çizgimizdir, kimse bizi bu konuda sınamaya kalkmasın. Emekliliklerine 15-20-30 yıl olana memur arkadaşlarımızı da uyarıyoruz.Üye oldukları sendikalar acaba iş güvencesi hakkında ne düşünüyorlar? Celladına aşık olma durumundan kendilerini kurtarmalarını acizane tavsiye ediyoruz.
 
MÜBAŞİR VE YHS ÇALIŞANLARININ GİH SINIFINA GEÇİRİLMESİ İÇİN ADALET BAKANLIĞI VE SİYASİ PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLLERİNE YAZI YAZDIK
 
Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Kurum içi Uzmanlık Sınavı açılması, SGK çalışanlarına Uzmanlık hakkı verilmesi, Nüfus Müdürlükleri ve İlçe Seçim Kurullarında çalışanların fazla mesai ücretlerinin seçim dönemine bağlı kalmaksızın 5 katı üzerinden ödenmesi, Görevde Yükselme Sınavlarında mülakat uygulamasının kaldırılması taleplerimizi sürdürüyoruz. Kısaca, hizmet kolumuza bağlı kurumlarda çalışan arkadaşlarımızın bütün sorunlarını yakinen takip ediyor, biran önce çözüme kavuşması için her türlü gayreti gösteriyoruz.
 
Sendikamız Adalet Bakanlığı ve AKP, MHP ve CHP Grup Başkanvekillerine gönderdiği 02.05.2018 tarih ve 267 sayılı yazısı ile Adalet Bakanlığı bünyesinde görev yapan Mübaşirler ile Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışan personelin GİH Sınıfına geçirilmesini talep etiğimizi çalışanlarımızın bilgilerine sunuyoruz.
 
 
 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |