Geri

ADALET BAKANLIĞI MÜBAŞİRLERİN GİH SINIFINA GEÇMESİ İÇİN HAZIRLADIĞI TEKLİFİ MALİYE BAKANLIĞI’NA İLETTİ

14 Mart 2018, Çarşamba | 15:04
Bilindiği üzere Sendikamız Adalet Bakanlığı’nda yaşanan haksızlıkları sürekli olarak dile getirmiş, Bakanlık Bürokratları ile görüşmeler yaparak haksızlıkların giderilmesini istemişti.

Hâkim ve Savcılara farklı dönemlerde yüksek zamlar yapılmış, ancak bu zamlar diğer Adalet çalışanlarına yansıtılmamıştı. Sendikamız dilekçe kampanyaları ve basın açıklamaları ile aynı zamların diğer adalet çalışanlarına da yansıtılmasını istemiş, fakat Bakanlık diğer adalet çalışanlarına kör ve sağır olmuştu.

Sendikamızın yıllardır talebi olan Mübaşirlerin Genel İdari Hizmetler Sınıfına geçirilmesi ile ilgili olarak, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün 19.12.2017 tarihinde bir açıklaması olmuş ve Sendikamız bunun üzerine Adalet Bakanı Gül’e 20.12.2017 tarihinde resmi yazı yazarak, Mübaşirlerin GİH sınıfına geçirilmesi, Adalet çalışanlarının ekonomik, sosyal ve özlük haklarında düzenleme yapılması talebini iletmişti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül 14.03.2018 tarihli açıklamasında ise, “mübaşirlerin mahkemelerin yükünü taşıdığını, bu konuda hazırladıkları teklifi  Maliye Bakanı Naci Ağbal'a verdiklerini, taleplerinin kabul edilmesini umut  ettiklerini, konuyu takip edeceklerini” söylemiştir.

Türk Büro-Sen olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz.
 
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1