Geri

HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI’NDA 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADIK

07 Mart 2018, Çarşamba | 11:20
Ankara 8 Nolu Şubemiz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği kapsamında Hazine Müsteşarlığı’nda kadın üyelerimiz için etkinlik düzenledi. Etkinliğe Genel Başkan Yardımcılarımız Hüseyin Aslan ve Vedat Ulu da katıldı.
 
Ankara 8 Nolu Şube Başkanımız Ferzail Gürün ve Şube Başkan Yardımcımız Sevilay Bal yaptıkları konuşmalarda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladılar.
 
Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Aslan ise, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkılması hedefinde kadınların önemine vurgu yaptı. Aslan, “Ülkemizde maalesef gerek çalışma hayatında gerekse hayatın diğer alanlarında kadınlarımız mağdur ediliyor. Kadın istihdamı son 15 yılda geriledi. Kadınlarımız çeşitli istismarlara uğruyor. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün gösterdiği hedefin çok gerisindeyiz. Ancak bu sürecin pozitif hale dönüşmesi için kadın istihdamının artırılması, kadınların çalışma hayatına daha çok katılması, üst düzey görevlere getirilmesi ve sorumluluk almalarının sağlanması gerekmektedir.

Sendika olarak, ülkemizde kadın cinayetlerinin ve kadınlar üzerinden yapılan istismarın son bulduğu, eşit çalışma koşullarının sağlandığı ve eşit ücretlerin verildiği bir düzenleme ve yaşam için mücadeleye devam edeceğiz” dedi.
 
Hazine Müsteşarlığı çalışanı hanım üyelerimiz ise, etkinlik için Ankara 8 Nolu Şube Yönetimimiz ve Genel Başkan Yardımcılarımıza teşekkür ettiler.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 10