Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

GENEL BAŞKANIMIZ SAKARYA’DA ÜYELERİMİZLE BULUŞTU


[ 12 Ocak 2018, Cuma – 07:39 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş 10.01.2018 tarihinde Sakarya Şubemiz tarafından düzenlenen etkinlikte üyelerimizle bir araya geldi.

Etkinlik öncesinde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, Yeni Haber, YeniGün, ve Sakarya Halk gazetelerini ziyaret ederek, basın özgürlüğüne vurgu yaptı. Basın demokrasimizin vazgeçilmezidir diyen Yokuş, “sadece ulusal basın değil, yerel basında çok önemlidir. Halkın doğru ve tarafsız haber alma özgürlüğü asla engellemez” dedi.

Sakarya Şubemiz tarafından düzenlenen emekli olan üyelerimize plaket verme töreninde konuşma yapan Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, “Sendikal mücadelemize destek vermiş, Şube organlarımızda yer almış, üye olarak bize destek olmuş herkese teşekkür ediyorum. Emeklilik hayatlarında huzur ve sağlık diliyorum dedi.

MEMURUN KADERİNİ İDARECİLERİN İKİ DUDAĞI ARASINDAN KURTARMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK

Yokuş, “25 sene önce yola çıkarken, kendimize belirlediğimiz hiçbir ilkemizden taviz vermeden bugünlere geldik. O dönemde memurların sendika kurması yasak olduğu için, hepimiz yargılandık ve beraat ettik. Türkiye Kamu Çalışanları Vakfının kuruluşu ile başladığımız hak mücadelemiz, 1992 yılında Konfederasyonumuz ve Sendikalarımızın kuruluşu ile devam ediyor. Bu mücadele bizim için büyük bir onurdur.

Memurun kaderini idarecilerin iki dudağı arasından kurtarmak için yola çıktık. İnsanca muamele ve milli gelirin eşit dağıtılması için mücadele ettik. Bizim ülkemizde hak almak kolay değildir. Kamuda liyakat olsaydı, adalet olsaydı Sendikalara ihtiyaç olur muydu? 15 yıldır ülke olarak yaşadığımız sıkıntılar hepimizin malumudur. Ülkesini seven vatandaşlara kamuda hiç bu kadar zulüm yapılmadı. Çalışanlar arasında ayrım yapıldı. Yapılan bu ayrım, yaşanan liyakatsız atamalar sonucu maalesef 15 Temmuz’u yaşadık. Ancak hükümet yetkilileri hala 15 Temmuz’dan ders çıkarmıyor. Adaletsizlik ve ayrımcılık hala devam ediyor. Kamuya yandaş olanlar yerleştiriliyor. Hak, hukuk ve adalet yok sayılıyor. İş ehline verilmiyor.”

SOYUT DEVLET KAVRAMINI SOMUTLAŞTIRAN MEMURLARDIR

“Devleti somutlaştıranlar, memurlardır. Devletten memurları çıkartırsanız duvarlar ve kurallar kalır. Yani soyut Devlet kavramını somutlaştıran memurlardır. Kamu binalarına girdikleri anda, hizmet çarkını memurlar çevirir. Meclis’ten çıkan kanunları yine memurlar uygular. Cenazenizi imam kaldırır, hastalandığınızda size doktor bakar. Bakanlar, memurların mesai arkadaşlarıdır. Ancak, onlar memurları hiç mesai arkadaşları olarak görmediler. Ayrımcılık yaptılar. 2002 yılından beri Toplu Sözleşme Masasına katılıyoruz. Ancak, grev hakkımız yok, hakem kurulumuz bağımsız değil. İşçilere verilen hakları kullanamıyoruz. Ancak, şartların zor olması bizi yolumuzdan döndüremez.

Halka hizmet, Hakka hizmet anlayışımızdan vazgeçmeyeceğiz. Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için mücadelemiz devam edecek. Nerde mazlum varsa yanında olmaya devam edeceğiz. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytanlardan asla olmayacağız diyerek bugüne geldik. Mücadelemiz bundan sonra da aynı kararlılık ve azimle devam edecektir.” Dedi.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş’un konuşmasının ardından Sakarya Şubemizin Yönetiminde yer alan, emekli olan ve nöbeti devreden mensuplarımıza Sendikamıza yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür plaketi verildi.

Etkinliğe Sakarya Şube Başkanımız Rahim Varol, Şube Başkan Yardımcılarımız ve üyelerimiz de katıldı.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 12
     
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |