Geri

NÜFUS VE VATANDAŞLIK İŞLERİ GENEL MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİK

09 Ocak 2018, Salı | 14:53
Genel Başkan Yardımcımız Nejla Öksüz beraberinde Ankara 7 Nolu Şube Başkanımız Kadir Polat ve Şube Başkan Yardımcımız Oğuzhan Erbay ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner’i ziyaret etti.
 
Nüfus çalışanlarının sorunlarının görüşüldüğü ziyarette; Yeni kimlik, Ehliyet ve Pasaport projeleri kapsamında Nüfus çalışanlarının yapacağı fazla çalışma, Kimlik, Evlenme Cüzdanı, Sürücü Belgesi ve Pasaport ücretlerinin tahsil edilmesi, Nüfus mevzuatı; Medeni kanun, Nüfus Hizmetleri Kanunu, Türk Vatandaşlığı Kanunu ve Miras Hukuku gibi birçok hukuk mevzuatı bilgisi gerektirdiğinden personelin hizmet içi eğitimlerinin yanı sıra moral motivasyon eğitimlerinin yapılması ve Nüfuslarda güvenlik sorununun çözülmesi konularında Sendikamızın görüşleri iletilerek, 81 ilde Nüfus çalışanları ile yapılan değerlendirme sonucunda oluşturulan ve Cumhurbaşkanı başta olmak üzere Başbakan, İçişleri Bakanı ve siyasi partilerin gruplarına sunulan raporun bir örneği sunuldu.
 
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner ise, “Bu çalışmalar bizim için çok önemli, Sendikalar ve Sivil Toplum Örgütleriyle diyalog halinde olmaktan mutluluk duyuyoruz. Personel eksikliği başta olmak üzere diğer tüm taleplerinizle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Hiçbir personelimizi mağdur etmeyeceğiz. Personelimizin moral motivasyonu bizim için oldukça önemlidir” dedi.
 
 
Talepleri görmek için tıklayınız
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1